האם נתניהו יעזור ללפיד להתקפל באלגנטיות

הפערים 
הכלכליים בין ראש הממשלה לשר האוצר קטנים, כעת נשארו בעיקר מאבקי אגו

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

הקרב בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר האוצר יאיר לפיד, שהגיע השבוע לשיא, מתקרב כנראה להכרעה. הפערים בין נתניהו ללפיד בנוגע לתקציב 2015 אינם גדולים, והקרב מתמקד כרגע בחזית הפוליטית, כולל לא מעט מאבקי אגו.

ואולם, מדבריהם של נתניהו, לפיד ומקורביהם בימים האחרונים ברור כי שניהם לא מעוניינים בפירוק הממשלה, כך שהשאלה היא מי ימצמץ ראשון. בימים האחרונים נראה כי לנתניהו קלפים טובים יותר, וכי שר האוצר קרוב להתקפלות. השאלה היא אם ראש הממשלה יעזור ללפיד להתקפל בצורה מכובדת.

לא רבים על 
0.2% מהגירעון

בישיבה שקיימו ביום ראשון ראש הממשלה ויועציו עם שר האוצר ובכירי משרדו, בנוכחות הנגידה קרנית פלוג, הודיע האוצר כי יעד הגירעון בתקציב 2015 יעלה מ-2.5% ל-3.2%. נתניהו ופלוג התכוננו להכרזה על יעד של 3.0% תוצר, והיו מוכנים להסכים לו. אבל לאחר שהיעד של 3.2% הונח על השולחן על ידי ראש אגף התקציבים, אמיר לוי, הם לא השמיעו מלת הסתייגות אחת. לא רבים על 0.2%.

תקציב 2015 גדול מתקציב 2014 ב-8 מיליארד שקל בשל כלל ההוצאה — הכלל המגדיל את תקציב השנה הבאה לעומת תקציב השנה הנוכחית. הגדלת יעד הגירעון ל-3.2% תשחרר לתקציב המדינה עוד כ-8 מיליארד שקל.

וזה לא הכל. באחרונה החליטה הממשלה לקצץ 2 מיליארד שקל בבסיס כל תקציבי המדינה ב-2014 לטובת מערכת הביטחון (1.5 מיליארד שקל) ויישובי עוטף עזה (0.5 מיליארד). הגדלת המס על פחם ב-2015 תשחרר לתקציב השנה הבאה עוד 1.4 מיליארד שקל. כל התוספות האלה לתקציב 2015 מסתכמות ב-19.4 מיליארד שקל.

מנגד, הגירעון בתקציב המדינה הצפוי ל-2015 לפי בנק ישראל הוא 18 מיליארד שקל, אך לפי האוצר, רק 12-11 מיליארד שקל. מערכת הביטחון דורשת עוד 11 מיליארד שקל ל-2015. היא תקבל בסופו של יום 9-8 מיליארד שקל. הפער בין 19.4 מיליארד שקל, התוספות שהאוצר אסף לתקציב 2015, לבין הבור בתקציב, 27 מיליארד לגרסת בנק ישראל או רק 21 מיליארד לגרסת האוצר, מצומצם יחסית. אלה פערים שניתן לסגור בקלות, והאוצר יודע את העבודה.

נתניהו חושש פחות מפרישת יש עתיד

ראש הממשלה הנחה ביום שני את ח"כ יריב לוין, יו"ר ועדת הכנסת ומקורבו בליכוד, להקפיא את הדיונים בחוק מע"מ 0% בכנסת. ההוראה ניתנה מיד לאחר שחוק המע"מ עבר בוועדת הכספים. בד בבד הורה ראש הממשלה ללוין להעביר מסר לאנשי יש עתיד — שיידעו כי הטיפול בחוק מוקפא, עד שהאוצר יאשר את דרישות ראש הממשלה לתוספת תקציב לביטחון. המסר הועבר (לוין מכחיש שפעל בהוראת נתניהו, ראו ראיון עמו בעמ' 8).

סיפור הקפאת חוק מע"מ 0% אופייני לדרך עבודתו של ראש הממשלה. נתניהו ידע שהחוק רע, הוא שמע את זה מהנגידה, מראש המועצה הלאומית לכלכלה יוג'ין קנדל, מכל בכירי האוצר וכמעט מכל מי שהתייעץ עמו. אבל כשהנושא עלה להצבעה בממשלה, נתניהו תמך בחוק. כזו היא הפוליטיקה בישראל, וזהו בנימין נתניהו.

עלות חוק מע"מ לקופת המדינה — 3 מיליארד שקל בשנה. הרבה מאוד כסף. בלי חוק מע"מ 0%, מצוקות תקציב 2014 נפתרות. אבל נתניהו, כמו נתניהו, אינו מוכן לצאת חזיתית נגד החוק, אף שזה תפקידו של ראש הממשלה. הוא מעדיף להתחבא מאחורי הגב של לוין.

נתניהו החליט לצאת נגד החוק רק שלשום, כי בימים האחרונים התחזקה אצלו הערכה — על סמך מגעים פוליטיים עם הבית היהודי בקואליציה ועם הסיעות החרדיות שבאופוזיציה — כי הוא יכול להסתדר בלי יש עתיד בממשלה, אף שהוא עדיין מעדיף אותה על פני הסיעות החרדיות. זאת ועוד, נתניהו, שמאמין מאוד בסקרים, רואה איך יש עתיד נופלת ונופלת, והוא חושש פחות מפרישה שלה לאופוזיציה.

הטעויות של לפיד

במחנה לפיד מבוכה גדולה. עזבו את הסקרים: מקורבים ללפיד וליש עתיד אינם מבינים מדוע לפיד דבק בקיצוניות גדולה כל כך בארבעה רעיונות לא נכונים: קידום בכל הכוח של תוכנית מע"מ 0%, פסילה נחרצת של העלאת מסים, התנגדות לקיצוצים בתקציב והתנגדות לביטול או לקיצוץ פטורים. מעולם לא היה שר אוצר בישראל שכל צמרת משרדו אמרה לא למהלכיו, כולל לבכירים שהוא מינה. הבעיה של לפיד עכשיו היא איך ממצמצים ראשונים, מבלי שאיש יבחין בכך.

נכון, ישיבה באופוזיציה תאפשר ללפיד לתקוף את כל העולם — ראש הממשלה, הממשלה והשותפות הקואליציוניות. אבל גם לפיד יודע, או חושש, שזה לא יחזיר לו את המנדטים שאיבד בסקרים בשנה וחצי שהוא יושב בממשלה.

הביטחון יקבל את שלו

מערכת הביטחון דורשת 9 מיליארד שקל לכיסוי הוצאות צוק איתן, 11 מיליארד שקל תוספת לתקציבה ב-2015, ועוד 10-8 מיליארד שקל להפקת לקחים מצוק איתן. כיום כבר ברור למדי כיצד ייסגרו שלוש הדרישות. האוצר הודיע כי לפי חישוביו, עלות צוק איתן היא 6.5 מיליארד שקל, ואינו סבור כי צה"ל צריך לקבל מימון מהשקל הראשון. עתה החל מו"מ בין ראש אגף תקציבים באוצר, אמיר לוי, למנכ"ל משרד הביטחון, דן הראל, על הצ'ק שצה"ל יקבל. ההערכה באוצר היא שהוא לא יהיה גבוה מ-5 מיליארד שקל.

בכל מקרה, עלות צוק איתן תכוסה מתקציב המדינה ל-2014, לא מתקציב 2015 הבעייתי. הבעיה הגדולה היא דרישת מערכת הביטחון לתוספת של 11 מיליארד שקל בשנה הבאה. הפשרה תימצא בין דרישות הביטחון והאוצר, וההערכה היא כי ראש הממשלה יתמוך בפשרה של 9-8 מיליארד שקל. הדרישה לתוספת של 10-8 מיליארד שקל ב-2019-2015 ליישום לקחי צוק איתן לא תידון בדיוני תקציב 2015. האוצר יזכיר למערכת הביטחון כי על נושא זה בדיוק יושבת ועדת לוקר, שאמורה לפרסם את מסקנותיה עד סוף 2014.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום