ח"כ גפני: "אנחנו הבנו מנתניהו שהוא נגד חוק מע"מ אפס"

משה גפני בוועדת הכספים: "ליצמן ואני היינו אצל רה"מ שהכחיש מכל וכל שדיבר עם יו"ר ועדת הכספים בעניין העברתו של החוק. מדבריך (של סלומינסקי) יכולנו להבין שנתניהו טילפן אליך"

צבי זרחיה
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"אנחנו הבנו מרה"מ בנימין נתניהו שהוא נגד חוק מע"מ אפס", כך אמר הבוקר ח"כ משה גפני (יהדות התורה) בפתח ישיבתה של ועדת הכספים.

יו"ר יהדות התורה, ח"כ יעקב ליצמן, וח"כ גפני נפגשו אתמול (יום ב') עם נתניהו לפגישת עידכון בטחונית. במהלך הפגישה שאלו ליצמן וגפני את נתניהו האם טילפן אל יו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) וביקש ממנו לקדם את חוק מע"מ אפס.

צילום באדיבות האתר החרדי קוקר:

גפני אמר לסלומניסקי כי "ליצמן ואני היינו אצל רה"מ שהכחיש מכל וכל שדיבר עם יו"ר ועדת הכספים בעניין העברתו של החוק. מדבריך (של סלומינסקי) יכולנו להבין שנתניהו טילפן אליך", אמר גפני.

סלומניסקי השיב כי "מה שאני אמרתי הוא שראש הממשלה פנה אל ראשי המפלגות וביקש מהם לקדם את חוק מע"מ אפס". ליצמן קרא לעברו של סלומינסקי "זה לא מה שאמרת בועדה. זה עוד שקר שלך".

הח"כים החרדים ממשיכים בפיליבסטר בהעברת החוק. גפני טען כי "הדיונים מתנהלים בבריונות כי לו"ז הישיבה משתנה במהירות". גפני קבל על כך שפתיחתה של ישיבת הועדה היום נדחה ברגע האחרון בשעה. ודרש לדעת מתי תערך היום הפסקת צהריים בישיבה. סלומינסקי הודיע כי ההפסקה תהיה מהשעה 13:30 עד 14:15 אבל גפני תבע לאפשר לח"כים הפסקת צהריים עד 14:30.

סלומינסקי השיב "אנו לא בגן ילדים". גפני קרא לעברו "אתם ב"הבית היהודי" נמצאים בגן ילדים. נפתלי בנט השתלט לכם על המפלגה". הוועדה תקיים היום וביום חמישי דיון מרתוני בחוק מע"מ אפס.

מ"יש עתיד" נמסר בתגובה כי "ב'יש עתיד' ובמשרד האוצר לא מתרגשים מהתדרוכים של גפני ומהניסיונות של החרדים לטרפד את החוק. ממשלת ישראל, כולל רה"מ, הצביעה בעד החוק והוא עבר קריאה ראשונה בכנסת. הדיונים על החוק בוועדת כספים (כולל מהיום) מתקדמים בצורה טובה והחוק יגיע לאישור סופי בתחילת המושב הקרוב. אנחנו נמשיך לפעול להורדת מחירי הדיור במסגרת התוכנית הרחבה של קבינט הדיור וזאת על מנת שזוג צעיר במדינת ישראל יוכל לרכוש לעצמו דירה במחיר שפוי".

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי, אמר בתום הדיון כי "הלחץ של החרדים לחזור לממשלה מעביר אותם על דעתם"  סלומינסקי אמר את הדברים בעקבות מה שהוא מכנה "דרדור הדיון הפרלמנטרי סביב נושא מע"מ אפס על דירות, לאחר ימים ארוכים של דיונים, בהם חברי הכנסת מהסיעות החרדיות עושים כל מאמץ על מנת למנוע דיון ענייני ומועיל בהצעת החוק ובסוגיית הפתרון למצוקת הדיור. העובדה שחברי הכנסת מכלים את זמנה של הוועדה לריק, תוך ביזוי הוועדה והכנסת איננה מועילה, אפילו לא לציבור החרדי ובוודאי שלא מסייעת לקידום פתרון של ממש למשבר הדיור. אני מבין את הרצון שלהם לחזור לממשלה, אך אין הדבר מצדיק התנהלות מבזה של הכנסת, של הדיון הציבורי ושל חברי הכנסת החרדים עצמם", הוסיף.

מלשכת רה"מ טרם התקבלה תגובה, אבל גורמים בלשכת רה"מ הבהירו ללשכת לפיד שנתניהו לא מתנגד ליוזמת מע"מ אפס, למרות דבריו של גפני שלפיו "היינו אצל רה"מ ויכולנו להבין ממנו באופן ברור שהוא נגד החוק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker