יחימוביץ': "הקיצוץ - מימוש המגה-קפיטליזם של נתניהו ושותפיו הדלוחים"

ח"כ שלי יחימוביץ': "גם אם נניח שנתניהו צודק שהביטחון קודם לכל וגם אם נניח שנתניהו ולפיד נאנסו לקחת מהרווחה, החינוך והבריאות ולא היה להם מוצא - למה הם עושים זאת באמצעות קיצוץ בבסיס התקציב, ולא באופן חד פעמי?"

צבי זרחיה
צבי זרחיה

"הקיצוץ הרוחבי לא נועד למימון צוק איתן, מדובר בתרמית ובשקר. לו היה מיועד לצוק איתן' הוא היה חד פעמי. צוק איתן הוא עוד תירוץ לקצץ שוב, לתמיד, בשירותים האזרחיים ולהקטין את המדינה - מימוש עקבי של אידיאולוגיית נתניהו ששותפיו הרופסים משמשים קבלני ביצוע שלה", כך אמרה היום ח"כ שלי יחימוביץ (עבודה). יחימוביץ' אמרה כי "הגיע הזמן להפסיק לשתף פעולה עם התרמית של נתניהו ושותפיו בכל הקשור לקיצוצים רוחביים בתקציב, שכל יעודם אינו אלא לממש את השקפתו הדתית של נתניהו המאמין במדינה קטנה ונטולת שרותים ממלכתיים אזרחיים, למעט צבא".

בניוזלטר השבועי ובעמוד הפייסבוק שלה, הסבירה יחימוביץ' את המשמעות הבלתי הפיכה של הקיצוצים הרוחביים והגדירה אותם כ"התרמית הגדולה מאחורי הקיצוץ בתקציב". לדבריה, "הקיצוץ השבוע - שני מיליארד שקל מהחלשים ביותר ושקל לא ממי שיש להם - לא נועד למימון הוצאות צוק איתן. זה שקר".

יחימוביץ' טענה כי "צוק איתן הוא בסך הכל תירוץ ציני, אכזרי, להקטין עוד את כל מה שהוא מדינה, להגדיל את אי השוויון, להפוך את כל חיינו כאן לג'ונגל ענקי ואלים שבו החזק שורד והחלש ניגף מאחור. גם אם נניח שנתניהו צודק (והוא לא) ש'הביטחון קודם לכל' וגם אם נניח (מה שלא נכון) שנתניהו ולפיד נאנסו לקחת מהרווחה, החינוך והבריאות ולא היה להם שום מוצא אחר - למה הם עושים זאת באמצעות קיצוץ בבסיס התקציב, ולא באופן חד פעמי כדי לכסות את ההוצאות החד פעמיות של צוק איתן?".

"קיצוץ בבסיס התקציב, שני המיליארד כעת (ובהמשך עוד מליארדים רבים) הוא לא קיצוץ חד פעמי. זאת כיוון שזה קיצוץ בתקציב הבסיסי. מה שאומר שבשנה הבאה שוב יקוצצו שני מליארד נוספים ובשנה שאחריה שוב. ובשנה שאחריה וזו שאחריה שוב. שני מיליארדים נוספים. לנצח. איך זה מסביר את הכורח החד פעמי לממן את צוק איתן? זה לא מסביר. זה מסביר רק מימוש חוזר ונשנה, הרסני, של המגה-קפיטליזם האנכרוניסטי שנתניהו הוא מאחרוני מאמיניו. נתניהו ושותפיו הקואליציוניים הדלוחים המבצעים את מדיניותו".

לדבריה, "מדינה קטנה הם רוצים. בלי רווחה, בלי חינוך לכל, בלי בריאות ממלכתית. מדינה פאודלית, שבה חינוך, בריאות, מים ומזון אינם זכות בסיסית, אלא מוצר שרק מי שיש לו יכול לרכוש. עשרות קיצוצים רוחביים כאלה בבסיס התקציב נעשו בניצוחו של נתניהו. צוק איתן? זה רק תירוץ".

שלי יחימוביץ'צילום: דניאל בר און

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ