סלומינסקי: החרם של הרשות הפלסטינית על מוצרים ישראליים - "חוצפה"

ועדת הכספים תתכנס לדיון בעקבות החרם ■ סלומינסקי: "מצד אחד הרשות הפלסטינית חייבת לחברת החשמל 1.6 מיליארד שקל, ומצד שני המדינה מסבסדת בכסף חברות פלסטיניות שמחרימות את ישראל. יש לשים קץ לתופעה הזו"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

ועדת הכספים תדון בקרוב, לפי הצעתו של היו"ר, ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי), בחרם שמבצעת הרשות הפלסטינית על מוצרים ישראליים.

סלומינסקי אמר כי "ישראל נוהגת באיוולת שמאפשרת לרשות הפלסטינית לחגוג על חשבון משלמי המסים בישראל. אין גבול לחוצפה ולאבסורד - מצד אחד הרשות הפלסטינית חייבת לחברת החשמל 1.6 מיליארד שקל, ומצד שני המדינה מסבסדת בכסף חברות פלסטיניות שמחרימות את ישראל. יש לשים קץ לתופעה הזו".

לפי ממצאי מרכז המחקר והמידע של הכנסת שרוכזו לבקשת סלומינסקי, הכנסות הרשות הפלסטינית מגביית מסים שנעשתה על ידי ישראל הגיעו בשנים 2012 עד מאי 2014 ל-14.8 מיליארד שקל. בתקופה זו ישראל העבירה לרשות הפלשתינאית סכום מצטבר של 11.5 מיליארד שקל (ללא קיזוז מקדמות בשנת 2012). בידי ישראל נותר איפוא סכום של 3.2 מיליארד שקל שקוזז בגין חובות של הרשות לגופים בישראל".

עוד צויין כי הקיזוזים השוטפים נעשים בדרך כלל בהסכמה בין הצדדים בהתאם ל'הסכם פריז' בין ישראל לרשות הפלשתינאית. בחודש מאי 2014 קוזזו תשלומים בסך של 128.2 מיליון שקל. בגין חוב לחברת חשמל העומד על 1.529 מיליארד שקל קוזז חוב בסך של 74.5 מיליון שקל; חוב שוטף לבתי החולים - 34 מיליון שקל; חוב שוטף לחברת מקורות - 16.7 מיליון שקל; חוב שוטף לצורכי ביוב - 3 מיליון שקל.

סכום החוב של הרשות הפלסטינית לחברת החשמל עלה מיולי 2012 ועד מאי 2014 מ-626 מיליון שקל ל-1.529 מיליארד שקל. כלומר - גידול של 144%.

ניסן סלומינסקיצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker