הכירו את "מגן רוח": המערכת שתגן על חיילים ואזרחים מפני פצצות המרגמה בגבול עזה

ביום שני נהרגו 4 חיילי צה"ל מפגיעת פצצת מרגמה במועצה האזורית אשכול ■ כך עובדת המערכת שנועדה להגן מפני רקטות ופגזים ומאפשרת גם גילוי של מל"טים או גלשנים

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

התעשייה האוירית (תע"א) הקדימה את השלמתה, הקמתה ומסירתה של מערכת "מגן רוח" לצה"ל. המערכת נועדה להגן על כלי רכב מפגיעות פצצות וטילים והקדמת מסירתה התבצעה על רקע הלחימה ברצועת עזה.

מדובר במערכת מכ"ם טקטית ניידת להגנת כוחות קרקע, שמגלה, מאכנת ומתריעה על איום תלול מסלול כמו רקטות, מרגמות ופגזים ומאפשרת בנוסף גילוי של מטרות אוויריות כמו מל"טים או גלשנים. בכך מאפשרת המערכת השבת אש יעילה לנטרול מקור הירי. בנוסף, מגן רוח משערך את נקודת הפגיעה הצפויה תוך זמן קצר מהשיגור ובדיוק גבוה ומעביר התראה סלקטיבית לכוחותינו בטרם תתרחש פגיעה בהם.

המערכת ניתנת להתקנה על מגוון כלי רכב ונגמ"שים ועל אמצעים נייחים כמו מוצב צבאי. המערכת פותחה על ידי אלתא מערכות, חטיבה וחברה בת של תע"א. מערכת "מגן רוח" מבוססת על מכ"ם בעל יכולת סריקה אלקטרונית (ללא צורך בסיבוב מכני) היכול לגלות ולעקוב אחר מטרות רבות במקביל. המכ"ם מתאפיין ביכולת גילוי לטווחים גדולים של מטרות קטנות יחסית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker