מוטי בסוק

בעשרות השנים האחרונות לא זכור מקרה אחר, ויהיו הנסיבות אשר יהיו, שבו הדיונים על תקציב המדינה לשנה הבאה לא התחילו לקראת סוף חודש יולי. השנה זה קורה. הדיונים על תקציב 2015 טרם החלו ולפי כול הסימנים הם יתחילו במקרה הטוב רק בתחילת אוגוסט, כנראה מעבר לכך.

הדיונים על תקציב המדינה לשנה הבאה, ויחד איתו על חוק ההסדרים ל-2015, השתהו במשך שבועות ארוכים בשל היחסים המתוחים בתוך האוצר בין שר האוצר ולשכתו לבין הצמרת המקצועית של האוצר. כאשר נדמה היה כי גם ראש הממשלה וגם שר האוצר הבינו כי חייבים להתחיל בדיונים, וכולם נערכו לפגישה שבה יציג לפיד את תקציב 2015, לראשונה לפני נתניהו, הגיע צוק איתן והכל השתבש. איש אינו יודע, מתי יתחילו הדיונים ומתי הם יסתיימו.

אבל צוק איתן לא רק דחה את הדיונים על תקציב 2015, הוא גם שיבש במידה רבה את תוכניות אגף התקציבים באוצר לתקציב השנה הבאה. את עלויות המלחמה בצוק איתן, האוצר יעשה כל מאמץ וכנראה גם יצליח לספוג בתקציב המדינה ל-2014.

למערכת הביטחון היו עוד לפני צוק איתן דרישות לתוספת של כ-5 מיליארד שקל לתקציב. צוק איתן יגדיל את הדרישות של מערכת הביטחון והפעם עם רוח גבית של הציבור והשרים. האוצר יצטרך למצוא מקורות כספים לכיסוי דרישות מערכת הביטחון לתוספת תקציב לצה"ל ב-2015, מעבר ל-5 מיליארד שקל. מה שישבש את מתווה תקציב 2015 שנקבע על ידי אגף התקציבים באוצר ואושר ונחתם על ידי שר האוצר. לכאורה, ניתן בקלות יחסית לומר כן למערכת הביטחון אם האוצר יעלה מסים ב-2015. אלא ששר האוצר אמר כי לא יהיו מסים חדשים בשנה הבאה. הוא חזר על הצהרה זו גם בשבוע הראשון של צוק איתן. השאלה היא, כמובן, אם התארכות המלחמה והכניסה הקרקעית לעזה לא שינתה את דעתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker