צבי זרחיה

מה עושים כדי לקבל פיצויים מרשות המסים לנוכח פגיעה בעקבות המצב הבטחוני? דוד רוטנברג, יועץ משפטי לקרן הפיצויים ברשות המסים, מסביר כי "עם הפגיעה אנו מקבלים הודעה ונציג של רשות מסים עם שמאי מעריך את הנזק. חשוב שמי שנפגע ביתו, יתעד את הרכוש ויחד איתנו יקבל את הפיצוי. לאחר השמאות, תיפתח תביעה בנוהל פנימי ואנשי מס ירכוש יקבעו מה גובה הפיצוי. מי שנפגע ביתו יוכל לבחור אם לקבל פיצוי עצמי ולשקם לבד או באמצעות חברה משכנת".

יעל גוטליב, מנכ"ל משותף בסוכנות ביטוח משגב ירושלים, ממליצה לאזרחים לבטח את עצמם בפוליסת ביטוח מיוחד נגד סיכוני טירור. "פוליסה זו מיועדת לתת ללקוח את הפיצוי מעבר לסכום הפיצוי שהוא יקבל ממס רכוש. הלקוח המבוטח יקבל פיצוי בגובה בין השווי של הפריטים כחדש לבין מה שמשלם מס רכוש. המדובר בשווי הפרטים בערך ריאלי".

גוטליב מסבירה כי "ביטוח נגד סיכוני טירור נותן אופציה לקבל גם פיצוי בגין נזקים עקיפים שלא קיימת במס רכוש למשל אובדן רווחים בגין סגירת המפעל". לדבריה, ניתן לבטח דירות ועסקים קטנים בפוליסת ביטוח נגד טרור בסכום של עד 500 אלף שקל ועסקים גדולים במיליוני שקלים.

רוטנברג הוסיף בעניין זה כי "לאזרחים יש אפשרות לרכוש ביטוח במס רכוש המגדיל את תקרת הפיצוי למשפחה עד  ל-830 אלף שקל. בדרך זו יכולים התושבים לקבל פיצוי עבור חפצים אישיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker