"שכר של כ-7 מיליון שקל למנכ"לית בנק הוא דוגמה בולטת להפקרות"

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון אמרה כי "קריאתה של החשכ"לית למנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק עמינח להפחתת שכרם של רוסק עמינח וברודט - נכונה, אך חבל שהיא קובעת שכר גבוה מידי ומסתפקת בהמלצה בלבד"

צבי זרחיה
צבי זרחיה

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון אמרה כי "קריאתה של החשכ"לית למנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק עמינח להפחתת שכרם של רוסק עמינח וברודט - נכונה, אך חבל שהיא  קובעת שכר גבוה מידי ומסתפקת בהמלצה בלבד".

גלאון אמרה כי "שכר של כ-7 מיליון שקל למנכ"לית הבנק וכ-5.5 מיליון שקלים ליו"ר הבנק, הוא דוגמה בולטת להפקרות ששוררת במערכת הבנקאית בכל הנוגע לשכר בכירים. אך גם המלצתה של החשכ"לית להגביל את גובה השכר ל-3.5 מיליון שקל עדיין אינה מספיקה משום שעדיין מדובר בסכום עתק שאינו משקף תשלום הוגן או ראוי, אלא חזירות".

זהבה גלאוןצילום: מוטי מילרוד

לדברי גלאון, אף כי עדיין מדובר בשכר גבוה באופן יוצא דופן, הקריאה של החשכ"לית נכונה. יחד עם זאת, מן הראוי כי הדבר יעוגן בחקיקה ולא ישאר בגדר המלצה בלבד.

גלאון הוסיפה: "בקריאה שלה חוזרת החשבת הכללית על היוזמה של שר האוצר לעצירת שכר הבכירים שמתמקדת רק בגופים פיננסיים. ההתמקדות בגופים מוסדיים ובבנקים היא אמנם נכונה - כי שם הבעיה היא חמורה - אבל היא מתעלמת מהעובדה שאותם גופים משתמשים בכספי הציבור לטובת השקעות בכל החברות במשק. ולכן, מן הראוי להחיל מדיניות זו על כל החברות הציבוריות במשק, ולא רק על הגופים המוסדיים".

גלאון סבורה כי "הפתרון הראוי לבעיית שכר הבכירים במשק הוא חקיקת חוק שהגשתי לפיו הוצאות שכר של חברה יוכרו לצרכי מס רק עד גובה של פי 15 משכר המינימום או השכר הנמוך בחברה. כתוצאה מכך, משכורות הגבוהות מ-61,500 שקל בחודש לא יהיו מוכרות במס הכנסה לטובת פטור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker