סגן שר האוצר לח"כ בירן: אין מניעה חוקית שאנדורן תטפל בהסדר החוב של צים

כך אמר בצהריים סגן שר האוצר ח"כ מיקי לוי בתשובה במליאת הכנסת לשאילתא שהגישה ח"כ מיכל בירן ■ "מסתמן שזו משימה קשה למצוא במשרד האוצר בכיר שאינו נמצא בניגוד עניינים עם משפחת עופר", הוסיפה

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

מנכ"לית משרד האוצר יעל אנדורן עברה תקופת צינון ולכן אין מניעה חוקית לכך שהיא תטפל בהסדר החוב של צים. כך אמר בצהריים סגן שר האוצר ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) בתשובה במליאת הכנסת לשאילתא שהגישה ח"כ מיכל בירן (עבודה). בירן שאלה "מדוע מנכ"לית משרדך, שהיתה חלק מהצוות שגיבש את הסדר החוב של צים ב-2009 וכן שימשה כדירקטורית בבזן, נבחרה לטפל בהעברת מניית הזהב של צים במסגרת הסדר החוב המתגבש, למרות ניגוד העניינים?

לוי השיב כי "בהסדר ניגוד עניינים של אנדורן נקבע כי לנוכח כהונתה כדירקטורית חיצונית, תהיה מנועה מלטפל בחברות של החברה לישראל לתקופה שנקבעה בהסדר. התקופה האמורה הסתיימה לפני שמונה חודשים".

מיכל בירןצילום: תומר אפלבאום

הוא הוסיף כי "מאחר שבטיפול בסוגיית הסדר החוב של צים מעורבים אגפים שונים במשרד האוצר ובהיעדר מניעה כלשהי לפי ההסדר למניעת ניגוד עניינים, מרכזת אנדורן את הטיפול בסוגייה לקראת הבאתה להחלטת שר האוצר. עדיין לא נתקבלה החלטה על ידי השר".

בירן שאלה עוד: "מה לדעתך יהיו ההשפעות ארוכות הטווח על החברה לישראל לאור העובדה שמסתמן שזו משימה קשה למצוא במשרד האוצר בכיר שאינו נמצא בניגוד עניינים עם משפחת עופר?" ולוי השיב כי "נכון שהיה אפשר למצוא מישהו אחר אבל אין שום מניעה משפטית למנות את המנכל"ית. כרגע אין שום מניעה חוקית מאחר שהיא נושאת בתפקידה, מה עוד שזה מובא להחלטה סופית של סגן האוצר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker