שר השיכון: "אם סיכום בין קק"ל לממשלה הוא פשע - אני שמח להיות מואשם"

כך אמר היום השר אורי אריאל (הבית היהודי) בתשובה לשאילתא של חנא סוויד (חד"ש) על חלוקת כספי הקרן הקיימת לישראל ■ "קק"ל תהיה תחת ביקורת כפי שיסוכם לפי המלצות הצוות המיוחד שהוקם על ידי ראש הממשלה", הוסיף

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"קק"ל אכן צריכה להיות מבוקרת. שוחחתי על כך מספר פעמים עם מבקר המדינה וראש הממשלה וקק"ל תהיה תחת ביקורת כפי שיסוכם לפי המלצות הצוות המיוחד שהוקם על ידי ראש הממשלה", כך אמר היום (ד') שר השיכון אורי אריאל (הבית היהודי) בתשובה לשאילתא של חנא סוויד (חד"ש) על חלוקת כספי הקרן הקיימת לישראל.

סוויד שאל האם חלוקת התקציבים מכספי הקרן הינה בסמכות שר השיכון ועל כך השיב אריאל כי "קק"ל הינה גוף עצמאי שיש לו דירקטוריון, הנהלה וועדות המקבלות החלטות ולכן אין זה בסמכותי ואני לא מחלק שום דבר. על כן ברור שאף פרויקט לא קיבל תקצוב של קק"ל מטעמי ורק היא מוסמכת לחלק את כספיה".

אורי אריאל בטקס הנחת אבן פינה לשכונה יהודית חדשה בג'בל מוכבר בירושליםצילום: מיכל פתאל

אריאל הוסיף כי "לשמחתי, אתמול פירסם המשנה ליועמ"ש אבי ליכט את המלצותיו, ביניהן הקמת ועדת שרים לתיאום בין ממשלת ישראל לקק"ל, ועדה שאני הצעתי להקים כבר לפני תקופה לכל הגורמים הרלוונטיים. אני מבקש לצטט מחוות הדעת עצמה: 'קק"ל מבקשת לייעד חלק מכספיה לציבור אותו היא נועדה לשרת, בשיתוף עם הממשלה. על מהלך זה יש לברך'".

עוד אמר אריאל כי "אם זהו פשע לסייע בהשגת הסיכום בין קק"ל לממשלה על מנת להחזיר את כספים הללו לתועלת הציבור הרי אני שמח להיות מואשם בכך. התקציב הנוסף המדובר יאפשר מימון פרויקטים לאומיים חשובים לצד הסרת חסמים מרכזיים בדיור ואני מצפה שהפעלתו של התקציב תצא לדרך בהקדם האפשרי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker