גיא רולניק
גיא רולניק

למה מגיע לנו שדליה איציק תהיה מועמדת לנשיאות? התשובה לשאלה זו היא שכמו בכל תפקיד שלצדו כוח והשפעה, גם כאן יש כוחות רבים שרוצים שהיא תהיה בתפקיד - כאלה שרוצים להחזיר לעצמם את הכוח הפוליטי שניטל מהם. מועדון של פוליטיקאים שקשורים עם בעלי ההון והתקשורת, שרידי מחנה אולמרט או פורום החווה, בסיוע נלהב של מו"ל ידיעות אחרונות, תומך באיציק מזה שנים.

הטקסט המקורי מתפרסם בדף הפייסבוק של גיא רולניק

המשפט האחרון שלה החקוק בזכרוננו נאמר על ידה לא מזמן: כששאלו למה היא מסתופפת בצילם של טייקוני ערוץ 2 ומשמשת כדירקטורית ובתפקידים אחרים - היא ענתה "מה אתם רוצים, שאני אעבוד אצל עניים?" מזל שלא הציעה גם לחלק להם עוגות. זוהי דליה איציק של היום - חוסה בצילם של בעלי הון ופוליטיקאים, מתומכותיו העיקריות של אהוד אולמרט - איתו עזבה לקדימה. אולי אם תתמנה לנשיאה - תוכל גם להעניק לו חנינה. מי שהיתה עסקנית מפלגתית ב-35 השנים האחרונות ונדחקה מהפוליטיקה, מתכננת כבר כמה שנים את התפקיד הבא - תפקיד הנשיאה.

דליה איציקצילום: רון אלון
עשו לייק וקבלו את מיטב כתבות TheMarker ישירות לפייסבוק

אם תעקבו אחר תרומתה של איציק לחברה הישראלית תיווכחו שקשה לזהות במה תרמה לתחום כלשהו לרבות התחומים הרבים בהם פעלה כשרה - מסחר ותעשייה, תקשורת ועוד. דעותיה חסרות משמעות ומעולם לא נשמע קולה בשום נושא ערכי - חברתי או כלכלי. להפך - כשפרצה המחאה החברתית הזדרזה והגנה על חברי אנשי המועדון - הון שלטון.

אכן, איציק עשתה דרך ארוכה מילדותה בירושלים לתפקיד יו"ר הכנסת, אך כל זאת בעזרת חברים ומרפקים ולא דבר מעבר לכך. לא חזון ולא בשורה - עסקנות פוליטית במיטבה שזיהתה מהי דרך ההתנהלות הנכונה בפוליטיקה הישראלית. חפש מיהו החזק, התחנף אליו ותקבל גם אתה חלק בעוגת הניצחון.

כך היא עברה כלוליינית בקרקס מתמיכה במפלגת העבודה להערצה לאולמרט. בעזרתו גם קיבלה את התפקיד הנחשק של יו"ר הכנסת שבמסגרתו זכתה למלא את מקומו של נשיא המדינה, משה קצב, לאחר שנבצר ממנו לשמש בתפקידו עקב האישומים נגדו ומשפטו, וקודם לכן כמחליפתו בנסיעותיו.

איציק זיהתה כי טוב להיות זנב לאריות - אך לא רק לפוליטיקאים - אלא גם לעשירי ישראל. היא חברה אליהם והפכה להיות ידידתם הקרובה ופעילותה החברתית העיקרית היא במועדון אקסקלוסיבי זה - שם תמצאו אותה בארועים נוצצים, "מסתחבקת" עם כל מי שמוכן. כשכיהנה כשרה או כיו"ר ועדה - ברחה מכל עימות עם בעלי ההון כדי שחלילה לא יכעסו. היא לא לוחמת חברתית - אלא לוחמת למען חברים - כי כמו אולמרט, גם איציק הבינה מזמן שאין חשיבות לכוח פוליטי בלי חברים עם כסף, והרבה ממנו.

עכשיו היא רוכבת על הגל הפמיניסטי: הגיע הזמן לאישה בבית הנשיא. הבעיה היחידה במנטרה זו, היא שאין שום קשר בין דליה איציק לפמיניזם. אולי ההפך הוא הנכון - היא האישה הכי פחות פמיניסטית בפוליטיקה הישראלית. לא זכור לנו שדליה איציק הובילה מאבקים פמיניסטיים פורצי דרך. אמנם היא היתה שותפה לכמה  הצעות חוק בנושאים פמיניסטיים ואף הגישה הצעת חוק אחת שהתקבלה, בעניין יצוג הולם בוועדות, אך לי היא בעיקר זכורה כמי שהגישה את הצעת החוק הסהרורית בעניין מספר בתי השימוש שיוקצו לנשים - פי שניים מאשר לגברים.

טובה נוספת שיכול נשיא לגמול לחבריו: לצרפם לפמלייתו לנסיעות ברחבי תבל לפגישה עם ראשי ממשלות ונשיאים במדינות שונות ועל ידי כך לפתוח להם דלת מזהב. אם תיבחר, במקום לקבל אדם - אישה או גבר - שיביאו כבוד למדינה נקבל אישה שלאחרונה דווח כי הביאה את הקוסמטיקאית הבכירה שלה - רונית רפאל - לפגישה עם האפיפיור.

השאלה המטרידה בעינה עומדת: מי רוצה שדליה איציק תהיה נשיאה ומה יצא להם מזה? גם אם אין תשובה ברורה - אסור לבחור בה כנשיאה, פשוט כי היא באמת לא ראויה.

הטקסט המקורי מתפרסם בדף הפייסבוק של גיא רולניק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker