ליכט: "פטור ממע"מ על דירה שמחירה עד 600 אלף שקל לא מקובל עלינו"

כך אמר הבוקר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד אבי ליכט בדיון שקיימה הוועדה לענייני ביקורת המדינה ■ ליכט הוסיף כי "איננו מסכימים לעמדת שר האוצר שצריך לתת העדפה מוחלטת ליוצאי צבא"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"הענקת פטור ממע"מ ברכישת דירה שמחירה עד 600 אלף שקל (למי שלא שירת בצבא) לא תהיה כי זה לא מקובל עלינו. בשבוע הקרוב נכריע אם זה חוקתי", כך אמר הבוקר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד אבי ליכט בדיון שקיימה הוועדה לענייני ביקורת המדינה. ליכט הוסיף כי "איננו מסכימים לעמדת שר האוצר שצריך לתת העדפה מוחלטת ליוצאי צבא. אנחנו בודקים אם בחסות ההעדפה ליוצאי צבא לא פוגעים באוכלוסיות אחרות".

עוד אמר כי "אנחנו רק בשלב מקדמי של החוק בעניין. תזכיר חוק ראשוני נועד לקבל חוות דעת, הערות וייעוץ מהציבור הרחב וממשרדי הממשלה השונים, ולעתים לא קדמה לו עבודת מטה. רק לקראת ההחלטה בוועדת השרים מוכרעת עמדתו בעניין החוק של היועץ המשפטי לממשלה".

עו"ד אבי ליכטצילום: אמיל סלמן

בכנסת מעריכים כי בסופו של דבר הפטור ממע"מ לרוכשי דירה זכאים שלא שירתו בצבא יועלה ל-950 אלף שקל כפי שדרשה בחודש שעבר ועדת הכספים. בדיון התברר כי לא נעשתה עבודה מסודרת שבסיומה נקבע המספר 600 אלף שקל. השמאי הממשלתי הראשי טל אלדורטי אמר כי לא התייעצו איתו בעניין אלא שאלו אותו בשיחת מסדרון היכן הדירות הכי זולות בארץ. היועץ המשפטי של האוצר יואל בריס הסביר כי "הדיון סביב 600 אלף שקל התקיים סביב הרצוי ולא סביב המצוי. הדיון היה עקרוני ערכי".

יו"ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה ח"כ אמנון כהן (ש"ס) אמר כי "ערב הכנת התקציב ל-2015 יש לבדוק כיצד משרדי ממשלה בדרג המקצועי מכינים את התקציב עבור הדרג הפוליטי. מתברר שבאוצר לא התייעצו עם משרדי השיכון והשמאי הממשלתי, בצורה קלוקלת, והטעו את היועץ המשפטי שסמך עליהם. לא נעשתה בעניין עבודת מטה, שהיתה מחויבת לפני ההחלטה. משרד האוצר הוא אלוף באי-תיקון ליקויים, בין כל משרדי הממשלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker