יש עתיד והבית היהודי הגיעו להסכמה שתאפשר חידוש ההעברות התקציביות

בתום משבר בן חודשיים הסכימו על נציגי שתי הסיעות על חידוש הדיונים ■ במסגרת הסיכום יחזיר משרד האוצר לוועדה את בקשתו להעברת 35.5 מיליון שקל לתכנון יישובים ■ הוועדה גם תדון בהעברת כספים למפוני גוש קטיף

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

סיעות הבית היהודי ויש עתיד סיכמו בצהריים (ה') על חידוש הדיונים בהעברות תקציביות בוועדת הכספים. במסגרת הסיכום יחזיר משרד האוצר לוועדה את בקשתו להעברת 35.5 מיליון שקל לתכנון יישובים ובהם שלושה מיליון שקל להתנחלות גבעת זאב הסמוכה לירושלים. מפנייה זו הוסרה העברת שלושה מיליון שקל לצורך תכנון באריאל ובמעלה אדומים.

נוסף על כך, תדון הוועדה בהעברת כספים למפוני גוש קטיף. בעקבות הסיכום הודיע יו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) שיקיים ביום שני הקרוב דיון על כל בקשות האוצר להעברות תקציביות. מסיעת יש עתיד נמסר: חברי הכנסת של הסיעה יתמכו בהעברות תקציביות בתחום הקו הירוק בלבד, ויתנגדו להעברות תקציביות ליישובים מחוץ לקו הירוק (למעט הבקשה לתכנון יישובים ובהם מחוץ לקו הירוק)".

משרד האוצר שיגר הבוקר בקשה מחודשת לוועדת הכספים להעברת 603 מיליון שקל למשרד השיכון שכוללת, כאמור, העברת 35.5 מיליון שקל לתכנון יישובים למפוני גוש קטיף. ההעברה תכלול, בין היתר, העברת 3.5 מיליון שקל לחברת המשכנת עמיגור, תקצוב 18.5 מיליון שקל לרכישת דירות לנזקקים ותקצוב בגובה 64.4 מיליון שקל לדיור הציבורי.

יו"ר ועדת הכספים, ניסן סלומינסקיצילום: אמיל סלמן

בחודשיים האחרונים פרץ משבר בין נציגי סיעות יש עתיד והתנועה בוועדת הכספים לבין נציגי הבית היהודי בעקבות אי החלת שקיפות על החטיבה להתיישבות. חברי הכנסת של יש עתיד הודיעו כי לא יתמכו בהעברות תקציביות שמגיש האוצר לוועדת הכספים שמיועדות לחטיבה להתיישבות בשטחים.

כך מעכבת הוועדה את בקשת האוצר להעביר 106 מיליון שקל לחטיבה להתיישבות וכן בקשה להעברת שלושה מיליון שקל לתכנון של יישובים מעבר לקו הירוק ובהם מעלה אדומים, אריאל וגבעת זאב. בתגובה הודיע יו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) שלא יעלה להצבעה בוועדה בקשות תקציביות שמיועדות למשרדים שבראשם עומדים שרים יש עתיד: האוצר, הבריאות, החינוך, הרווחה והמדע.

מיש עתיד נמסר עוד כי לוועדת הכספים תוגש בקשה מעודכנת שממנה תוצע העברת הכספים לגבעת זאב, בשל היותה מחוץ לקו הירוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker