מהיום אימרו: "הורה עצמאי" במקום "חד הורי"

עמותת הורות משותפת: "אבות גרושים הרגישו שבהגדרה של 'חד הורי' המדינה הופכת אותם להורים משניים, שאין להם חלק אינטגרלי במשפחת הילד"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

מליאת הכנסת אישרה היום (ב') בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ מאיר שטרית לשינוי שמו של "חוק משפחות חד הוריות" לחוק "סיוע למשפחות שבראשן הורה עצמאי", כך שהמונח "הורה עצמאי" יחליף את המונח הישן "הורה יחיד".

גיא רוה, יו"ר עמותת הורות משותפת = טובת הילד, שיזמה את הצעת החוק מציין: "עד כה אימהות גרושות הוגדרו "חד הוריות" - למרות שאבי הילדים עדיין חי, קיים וחלק מהמערך המשפחתי.

"אבות גרושים הרגישו, מטאפורית כמובן, שבהגדרה של 'חד הורי' המדינה פשוט מאיינת אותם ואת מקומם בחיי ילדיהם והופכת אותם, האבות הגרושים, להורים משניים, שאין להם חלק אינטגרלי במשפחת הילד.

"השימוש במילים 'חד הורית' מעוות את המציאות ולמעשה מאיין לחלוטין את הורותו של ההורה האחר, לרוב האב, אם מבחינת תפיסה (שהרי הגדרה יוצרת מציאות), ואם מבחינה מעשית - לא רק בעיני האם והילד, אלא גם בעיני החברה כולה".

מאיר שטרית צילום: עופר וקנין

לדברי רותי דניאל, חברת עמותת הורות משותפת=טובת הילד: "אמא גרושה/פרודה או אבא גרוש/פרוד אינם משפחה חד הורית, שהרי לילד שני הורים מוכרים בלי קשר לרמת האחריות ההורית של כל הורה. אין הצדקה שילד יגדל בידיעה שההגדרה של אמא שלו בחוק היא חד הורית".

מדובר בשינוי מונח בלבד ואין בהצעת החוק כל פגיעה בזכויותיהן של אימהות באשר הן, אשר הוגדרו עד כה כ"חד הוריות", או את ההטבות שהן מקבלות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker