גיורא איילנד: להטיל מס מיוחד על בעלי פנסיה תקציבית גבוהה

אלוף במילואים גיורא איילנד: הצבא הודיע כבר באישור התוכניות שלו ל-2014, שאושרו על ידי הממשלה, שבמאי לא יהיה לו כסף לאימונים

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"יש להטיל מס על מי שמקבל פנסיה תקציבית מעל לגובה מסוים", כך אמר היום אלוף במילואים גיורא איילנד בתוכנית "סדר יום" עם קרן נויבך, בדיון שעסק בדרישות מערכת הביטחון לתוספות תקציב. איילנד, שמס כזה יוטל גם עליו, אמר שהוא מאמין כי שר הביטחון משה (בוגי) יעלון יתמוך בכך גם. איילנד הדגיש כי נושא הפנסיה התקציבית של אנשי הצבא ייפתר רק באמצעות חקיקה, ואין להטיל על הצבא את האחריות לפתרון הבעיה.

איילנד הגן על דרישות מערכת הביטחון וטען כי "ירדנו מהמסה הקריטית של גודל הצבא". הוא הדגיש כי בין 2012 ל-2014 ירד תקציב הביטחון במושגים נומינאליים, בעוד שתקציבי רוב המשרדים האחרים, ביניהם משרדים חברתיים, עלו. עוד אמר איילנד כי "הצבא הודיע כבר באישור התוכניות שלו ל-2014 שבמאי לא יהיו אימונים אם לא יחזירו להם חלק מהכסף שקוצץ להם מהתקציב. אין פה שום הפתעה שום דבר חדש - התוכניות האלו אושרו על ידי הממשלה".

לדברי איילנד, לפני כשנה הסכים משרד הביטחון לקיצוץ של 3 מיליארד שקל כי חשבו שיש "בור" בתקציב - אך הקיצוץ תורגם על ידי משרד האוצר ל-7.5 מיליארד שקל. הסכום שהוסף לתקציב הביטחון, בסך 2.75 מיליארד שקל, הוא לדברי איילנד חלק מהסכום שקוצץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker