אב הבית בבית רה"מ מגיב לראשונה: "הייתי מוכן לחטוף כדור בשבילם"

מנחם נפתלי - מי ששימש כאב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה בירושלים - מכחיש את טענות משרד רה"מ נגדו ■ בעיקר כועס נפתלי על טענת משפחת נתניהו כי "אם היה לו כל כך רע - מדוע ביקש קביעות?" ■ "מי שאומר שביקשתי קביעות פשוט משקר", השיב

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלי חרותי-סובר

מנחם נפתלי, מי ששימש כאב הבית בבית ראש הממשלה בירושלים, הגיש בשבוע שעבר תביעה לבית הדין האזורי לעבודה נגד משרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף, סמנכ"ל מבצעים במשרד ראש הממשלה, וכן נגד משפחת נתניהו על סך 1,115,831 שקל. במוקד התביעה נמצאים תנאי ההעסקה שכללו שעות עבודה ארוכות באופן חריג ושכר נמוך שאינו תואם את היקף המשרה.

בהקלטה של התובע, מנחם נפתלי, שהגיעה לידי TheMarker, הוא נשמע מכחיש בתוקף את טענות משרד ראש הממשלה, לפיהן כתב התביעה שהגיש משולל כל יסוד ורכילותי. נפתלי בעיקר כועס על טענת משפחת נתניהו כי "אם היה לו כל כך רע - מדוע ביקש קביעות".

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים

נפתלי אומר כי מעולם לא ביקש קביעות. "כל מה שביקשתי היה שיקיימו את ההתחייבות שניתנה לי, שאהיה עובד מדינה בתקן, ולא עובד קבלן. כעובד מדינה הייתי זוכה לביטחון תעסוקתי, והייתי יכול לעבור בין תפקידים בקלות יחסית. כל מי שאומר שביקשתי קביעות פשוט משקר".

על הטענה כי כתב התביעה שהגיש נועד רק להכפיש ולפגוע בראש הממשלה ורעייתו עונה נפתלי: "שמעתי את זה. זה שטויות. מדהים שאני - שהייתי מוכן לחטוף כדור כדי להציל את חייהם כשאבטחתי אותם - והם מנסים לטעון כלפיי דברים כאלו. מאוד כואב לי לשמוע את זה. מאוד מאוד".

כתב התביעה שהוגש ביום חמישי האחרון לבית הדין לעבודה בירושלים מגולל טענות קשות נגד משפחת נתניהו, וכן נגד עזרא סיידוף, סמנכ"ל לוגיסטיקה במעון ראש הממשלה. בין היתר טוען נפתלי - שעבד בתפקיד במשך 20 חודשים לאחר ששימש כמאבטח אישי - כי נדרש לימי עבודה ארוכים (18-17 שעות ביום), ללא מנוחה בשבתות ותוך שמעסיקיו מפרים בגסות את חוק שעות העבודה והמנוחה.

נפתלי מפרט מקרים של התנהגות קשה מצד שרה נתניהו. לדוגמה, שיחת טלפון שהעירה אותו משנתו בשלוש לפנות בוקר בטענה כי קנה שקית חלב במקום קרטון, זריקת פרחים לא טריים מתוך אגרטל על הרצפה ודרישה כי ירים אותם ("בארמון האליזה זה לא היה קורה") וכן ביקורת על כמות אוכל שהביא ממלון סמוך לבית ראש הממשלה - שלוותה בהערה "אנחנו אירופאים עדינים, לא כמו המרוקאים שאוכלים הרבה".

ממעון ראש הממשלה נמסר: "הכל יתברר בבית המשפט"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום