שינוי בתוכניות

גם רווקים וזוגות ללא ילדים יוכלו ליהנות מתוכנית לפיד ל-0% מע"מ על דירה

בהתאם להצעה המתוקנת ייהנו מ-0% מע"מ על דירה חדשה שמחירה עד 1.6 מיליון שקל לא רק זוגות צעירים עם ילד ששירתו בצבא או בשירות לאומי - אלא גם רווקים בני 35 ויותר, או זוגות בלי ילדים - ובתנאי שאחד מבני הזוג עבר את גיל 35

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

שר האוצר, יאיר לפיד, הכניס מספר שינויים בתוכניתו ל-0% מע"מ לרוכשי דירה חדשה, לקראת הדיון בקבינט הדיור בהצעתו. הדיור אמור להתקיים ביום שני הקרוב. בהתאם להצעה המתוקנת של לפיד ייהנו מ-0% מע"מ על דירה חדשה שמחירה עד 1.6 מיליון שקל לא רק זוגות צעירים עם ילד ששירתו בצבא או בשירות לאומי, אלא גם רווקים בני 35 ויותר, או זוגות בלי ילדים, ובתנאי שאחד מבני הזוג עבר את גיל 35. כל זאת בתנאי שהרווק או לפחות אחד מבני הזוג הנשואים שירת בצה"ל או בשירות לאומי (גבר שנה וחצי לפחות ואישה שנה לפחות).

הצעות השר לפיד נועדו לגשר על הפערים בינו לבין שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל. השיחות בין צוות האוצר ובין צוות משרד הבינוי והשיכון, לגישור על הפערים בין שני הצדדים, החלו אתמול (ד') ויימשכו עד יום שני.

שר האוצר יאיר לפידצילום: אוליבייה פיטוסי

בישיבות המתקיימות בצוות האוצר, לקראת ישיבת קבינט הדיור ביום שני, בראשות ערן ניצן, סגן ראש אגף תקציבים, וערן יעקב, סגן ראש רשות המסים, ובהשתתפות נציג היועץ המשפטי לממשלה, התעוררו מספר בעיות משפטיות. הבעיה העיקרית היא האם התניית 0% מע"מ רק למי ששירתו בצה"ל או בשירות לאומי תעמוד במבחן בג"ץ. לא מדובר רק בהדרה של הציבור החרדי והערבי מהפרויקט אלא גם בציבור יהודי לא מבוטל, כמו למשל כל מי ששוחררו מצה"ל מסיבות רפואיות ואחרות, נכים ועוד. היועץ המשפטי טרם קבע אם התנאי הנ"ל יעמוד במבחן בג"ץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום