אנונימוס: לעצור מיד את משלוחי בעלי החיים מאוסטרליה

הפנייה לממשלה נעשתה בעקבות מותם של לפחות 840 כבשים באונייה לישראל ■ יבואניות הבשר המובילות בישראל הן תנובה ודבאח

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

תקלה חמורה במנוע של אונייה המובילה עגלים וכבשים בדרכה מאוסטרליה לישראל ביום חמישי גרמה למותם של לפחות 840 כבשים - כך מסרה היום עמותת אנונימוס לשמירת זכויות בעלי חיים. לדבריה, הרשויות האוסטרליות צפויות לפתוח בחקירה. זו התקלה השלישית במשלוחים החיים מאוסטרליה לישראל בחודשים האחרונים.

התקלה ארעה באונייה Ocean Drover, שעל סיפונה 42 אלף כבשים ו-6,000 עגלים בדרכם לנמל אילת. כ-20 אלף מבעלי החיים מיועדים לישראל והרשות הפלסטינית, והיתר לירדן. עקב תקלה במנוע, נתקעה האונייה בסמוך לאיי קוקוס בשבוע שעבר, ולאחר מכן התעכבה בסמוך לחופי ג'יבוטי. כעת היא נעה לאט לעבר ישראל, וככל הנראה צפויה לעגון בנמל אילת מחר. בהודעה לעיתונות שהוציאה היום Wellard, החברה שמפעילה את האונייה, נמסר כי שיעור התמותה של הכבשים באונייה חצה את הרף שמחייב פתיחת חקירה מיידית באוסטרליה – 2%. משמעות הדבר היא שלפחות 840 כבשים מתו. מספר העגלים שנהרגו אינו ידוע.

כבר לפני שבועיים אותרה תקלה באונייה, אך היא המשיכה בדרכה לישראל בטענה שנעשו תיקונים מספקים. זו התקלה השלישית במשלוחים החיים מאוסטרליה לישראל בחודשים האחרונים, כשהאונייה Pearl of Para, בה אירעו התקלות הקודמות, נאלצה לחזור לנמל האוסטרלי לתיקונים.

כחצי מבעלי החיים מיועד לישראל ולרשות הפלסטינית, והיתר לירדןצילום: ירון קמינסקי

"כל עיכוב מחמיר את המצוקה החמורה ממילא שחווים בעלי החיים במסע המפרך", אמרו באנונימוס. "פעם אחר פעם מוכח שזה מסוכן וחסר אחריות להוביל בעלי חיים באוניות מיטלטלות מהקצה השני של העולם, רק בשביל לשחוט אותם בארץ. המסעות הימיים הללו נמשכים כשלושה שבועות בספינות צפופות ומצחינות, וגובים קרבנות גם כשאין תקלות. בעלי החיים מתבוססים בהפרשותיהם, וחלקם מושלכים לאוקיאנוס לאחר שחלו או נפצעו. זו התעללות מקוממת, שמתבצעת רק למען האינטרסים של קומץ יבואנים. אנו קוראים לממשלה לעצור מיד את המשלוחים החיים מאוסטרליה".

מדי שנה מיובאים לישראל מאוסטרליה מעל 100 אלף עגלים וכבשים, כאשר שתיים מהיבואניות הגדולות הן "תנובה" ("אדום אדום") ו"דבאח". בקיץ האחרון תיעד תחקירן "אנונימוס" את פריקת בעלי החיים למשאיות בנמל אילת, שנמשכה כ-40 שעות בחום כבד. בין היתר תועדו עובדים המכים עגלים וטלאים בכל חלקי גופם, לרבות בראשם, בועטים בהם ואף משליכים טלאים מגובה רב. "אנונימוס" הגישה תלונה למשטרה על עבירות על חוק צער בעלי חיים ועל תקנות הובלת בעלי חיים, אך לא הוגשו כתבי אישום בפרשה. התמונות שודרו בתקשורת האוסטרלית, ועוררו קריאות לאסור על היצוא למזרח התיכון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker