בכיר בענף המאפיות הודה בסיוע לקרטל הלחם

יוחנן אהרונסון הצטרף לחברי הקרטל שהודו בשבוע שעבר בעריכת הסדר כובל בנסיבות לא מחמירות

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
אורה קורן

יוחנן אהרונסון בעלי מאפיות מרחבית ודגנית עין הבר הודה היום בבית המשפט המחוזי בירושלים בסיוע . כך מסרו מקורות ברשות ההגבלים העסקיים. אהרונסון הצטרף בכך לחלק מהנאשמים המרכזיים בפרשה, שהודו בשבוע שעבר בעריכת הסדר כובל, אם כי בנסיבות לא מחמירות.

הנאשמים שהודו הם מאפיית ברמן ומנכ"ל, יהודה שניידרמן, מאפיית דוידוביץ, ישעיהו דוידוביץ ומרק קינן. השופט עודד שחם הציע בשבוע שעבר לצדדים לדון בינהם בעניין נסיבות העבירה וקבע את המשך הדיון בבית המשפט לחודש הבא.

במהלך 2010 ניהלה רשות ההגבלים העסקיים חקירה לאחר שעלו חשדות ליצירת קרטל בתחום הלחם בין המאפיות ברמן, אנג'ל, דוידוביץ' ומרחבית. ששת העצורים בפרשה נחקרו ושוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים לאחר שמעצרם הוארך. הנחקרים נחשדו, בין השאר, בתיאום מחירים ביניהם במכירת לחם בפיקוח ובהסכמי אי תחרות. מדובר בלחמים לבן וכהה, שלמים ופרוסים ובחלות רגילות. בנוסף בדקה הרשות חשדות לכאורה לחלוקת לקוחות בין החשודים, שהתייחסה לא רק ללחם המפוקח.

כתב האישום בפרשת קרטל הלחם הוגש באוגוסט 2012 נגד 19 נאשמים מהמאפיות הגדולות, הכוללות את קבוצת אנג'ל, קבוצת ברמן, קבוצת דוידוביץ' ומאפיות מרחבית ודגנית עין בר. התובעים מטעם רשות ההגבלים בתיק הם עורכי הדין אסף מוזס, איל פרזון וזיו יגאל. ביולי 2013 אישר בית המשפט המחוזי בירושלים את הסדר הטיעון אליו הגיעה רשות ההגבלים העסקיים עם רמי סגן, מנהל ההפצה במאפיית ברמן, וגזר עליו עונש של שישה חודשי עבודות שירות וקנס של 50 אלף שקל.

במסגרת הסדר הטיעון הודה סגן כי היה צד לקרטל הלחם יחד עם נושאי משרה ממאפיות אנג'ל ודוידוביץ. על פי כתב האישום המתוקן בו הודה סגן, המאפיות הגדולות תיאמו ביניהן להעלות את המחירים בהם נמכרים לצרכן הלחם האחיד הפרוס והחלה. בנוסף, הסכימו המאפיות הגדולות להימנע מתחרות על לקוחות שבאותו מועד אחת המאפיות האחרות סיפקה להם מוצרים.

מאפיית אנג'ל בירושלים. הרווח של רשתות השיווק גדלצילום: אלון רון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker