ראש אגף תקציבים לראשי רשויות ערביות: "תכירו אותנו - יהיה לכם קל יותר"

ראש אגף תקציבים באוצר, אמיר לוי: אחד האתגרים שלנו הוא לשכנע את החברה העסקית לקלוט את המגזר הערבי והחרדי

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"הממשלה אישרה שורת תוכניות למגזר הערבי, כולל תקציבים. יש לכם אחריות. אתם צריכים לדאוג שזה יקרה. אתם צריכים לישון במשרדי הממשלה כדי שזה יקרה" - כך אמר היום (ג') ראש אגף תקציבים באוצר, אמיר לוי, ל-40 ראשי רשויות במגזר הערבי, שנבחרו לאחרונה לתפקידם.

לוי הדגיש כי "המטרה שלנו היא לשלב נשים ערביות וגברים חרדים בשוק העבודה, שם קיים פוטנציאל צמיחה גדול. עד שזה יקרה יש לנו שני אתגרים, אחד לגרום לחרדים לרצות בכך, ואתגר שני לשכנע את החברה העסקית לקלוט את המגזרים הללו".

הדברים נאמרו בכנס שהתחיל היום וימשך עד יום חמישי, במלון מרידיאן בים המלח, להכשרת ראשי רשויות חדשים במגזר הערבי. הכנס, ראשון מסוגו, מתקיים במסגרת תוכנית חדשה של המרכז לשלטון מקומי באוניברסיטת ת"א בראשותו של שר הפנים לשעבר, אופיר פינס, ומרכז אינג'אז לקידום הרשויות המקומיות הערביות בישראל.

אמיר לוי אמר לנוכחים כי על מנת לצמצם את הפערים בחברה הערבית בישראל יש לחזק את שיתוף הפעולה בין הממשלה לרשויות המקומיות. לדבריו, היעדים שצריכים להיות משותפים לממשלה ולראשי הציבור הערבי הם, העלאת שיעור התעסוקה, חיזוק ההשכלה והגדלת ההשקעה בתשתיות בחברה הערבית. "אני רוצה שהכלכלה הישראלית תצמח ואם לא נשלב את החברה הערבית והחרדית נתקשה להשיג את המטרה".

אמיר לויצילום: עופר וקנין

בכנס אמורים לדבר, אופיר פינס, בנצי ליברמן מנכ"ל מנהל מקרקעי ישראל, ד"ר שוקי אמרני מנכ"ל משרד הפנים, מאזן גנאים ראש עיריית סכנין וראש ועד ראשי הרשויות הערביות, שאוקי חטיב יו"ר מרכז אינג'אז וגי'אדא זועבי מנכ"לית אינג'אז.

בבחירות האחרונות התחלפו 50 ראשי רשויות ערביות מתוך 73 הרשויות הערביות הקיימות בישראל. התוכנית נועדה להקנות ידע מעשי לנבחרים להתמודדות עם בעיות ונושאים דחופים העומדים על סדר היום של הרשויות בחברה הערבית. במסגרת התוכנית, ראשי הרשויות שישתתפו בפרויקט יזכו לליווי של חברי הסגל האקדמי של אוניברסיטת ת"א, מחוגים רלוונטיים, ובהם המכון למדיניות ציבורית, בית הספר לחינוך, החוגים לכלכלה, עבודה סוציאלית, סביבה, גיאוגרפיה ועוד. המומחים מהאקדמיה יעמדו לרשות כל נבחר בקבלת החלטות אסטרטגיות במגוון נושאים מתכנון ובנייה ועד חינוך ותעסוקה.

לצד כל אלה, ילמדו ראשי הרשויות מניסיונם של ראשי רשויות מצליחים ונושאי תפקידים בשטח. הנושאים המרכזיים במסגרת התוכנית יעסקו בניהול תקציב גירעוני, גיבוש תוכנית הבראה ועבודה עם חשב מלווה. קידום תהליכי תכנון ובנייה ותכניות מתאר, יצירת מקומות תעסוקה, סוגיות משפטיות, ופיתוח מערכות רווחה וחינוך.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker