יונה פוגל לוועדת הכלכלה: לבחון מחדש את המסים על הדלק

"60% ממחיר ליטר בנזין לנהגים הוא מס שגובה המדינה", אמר מנכ"ל פז בסיור של ועדת הכלכלה בבית הזיקוק באשדוד ■ הסיור התקיים לקראת דיוני הוועדה בהצעת החוק של משק הדלק שנועדה להסדיר את הפעילות בענף

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מנכ"ל פז יונה פוגל קורא לחברי ועדת הכלכלה לבחון מחדש את המסים על הדלק. בסיור שקיימה היום (א') הוועדה בבית הזיקוק של פז באשדוד ציין פוגל כי 60% ממחירו של ליטר בנזין לנהגים הוא מס שגובה המדינה. סיורה של הוועדה בבית הזיקוק התקיים לקראת דיוני הוועדה בהצעת החוק של משק הדלק, שנועדה להסדיר את הפעילות בענף. היו"ר, חבר הכנסת אבישי ברוורמן (העבודה), אמר כי בכוונתו לפעול לקידומה על מנת להבטיח שירות ומחירים נאותים לצרכנים.

חבר הכנסת אריאל אטיאס (ש"ס) התייחס לאיסור החל כיום על בית הזיקוק להקים מקשר ימי, דבר שמעלה את עלויות הייצור של הדלקים. לדבריו, הוועדה צריכה להידרש לנושא, במסגרת הסדרת משק הדלק והחשמל, כדי לבחון ביטול האיסור במטרה להוריד את מחיר הדלק לצרכן. בסיור השתתפו גם חברי הכנסת יצחק וקנין (ש"ס) ויעקב אשר (יהדות התורה).

יונה פוגלצילום: עופר וקנין

במהלך הסיור קיבלו חברי הוועדה סקירה אודות משק האנרגיה בישראל ובית הזיקוק ממנכ"ל פז, יונה פוגל, וממנכ"ל בית הזיקוק מלאכי אלפר. חברי הוועדה ביקרו במתקנים השונים, בהם מתקן קליטת הגז של חברת נובל אנרג'י, מתקני ניפוק הדלקים, מאגרי האחסון ומרכז השליטה והבקרה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker