הצעת החוק להגבלת אשראי ספקים למוסדות מדינה עברה בקריאה טרומית

יוזם החוק, ח"כ רוברט אילטוב: "מדובר בחוק שהוא צדק חברתי פר-אקסלנס" ■ "העסקים הקטנים בישראל מהווים את השדרה המרכזית של החדשנות" ■ יחימוביץ': "הצעת החוק נועדה לתקן מצב אבסורדי בו המדינה מתעמרת בספקים ובנותני שירותים"

צבי זרחיה
צבי זרחיה

הצעת החוק להגבלת אשראי ספקים, שיזם ח"כ רוברט אילטוב בשיתוף עמותת להב עברה היום (ד') פה אחד בקריאה טרומית. "העסקים הקטנים בישראל מהווים את השדרה המרכזית של החדשנות, התחרותיות ופוטנציאל הצמיחה של המגזר העסקי והם יכולים לתרום רבות לכלכלה הישראלית", אמר היום אילטוב (ליכוד ביתנו) המכהן כיו"ר ועדת משנה לעסקים קטנים ובינוניים.

מטרתה של הצעת החוק שיזם אילטוב בשיתוף עם להב (לשכת ארגוני העצמאים והעסקים הקטנים), להגבלת אשראי ספקים למוסדות המדינה, הינה הסדרת מוסר התשלומים של מוסדות המדינה כלפי ספקיה. כיום מעבירות רשויות המדינה תשלומים באיחור רב לעסקים קטנים ובינוניים המספקים לה שירותים.

מדובר בגופים כגון: המדינה, המל"ג, תאגיד מקומי, רשות מקומית, תאגיד ממשלתי, מערכת הביטחון, מועצה דתית, קופת חולים, מוסד להשכלה גבוהה, אשר אמורים לשלם עבור ביצוע עבודה.

"אני רוצה להודות לשר האוצר ושר הכלכלה, שתמכו בהצעת החוק וכמובן  לסגנית שר הפנים, פאינה קירשנבאום, שיזמה את החוק עוד בכנסת הקודמת", ציין אילטוב.

רוברט אילטובצילום: תומר אפלבאום

עוד הוסיף  ואמר כי "מדובר בחוק שהוא צדק חברתי פר-אקסלנס. אמנם אנחנו נמצאים עוד בתחילת הדרך, אבל כפי שציינתי זהו אחד החוקים החיוניים והחשובים ותהיה לו השפעה עצומה על העסקים הקטנים ועל המגזר העסקי בישראל בטווח הקצר והארוך גם יחד".  

יחימוביץ': "הצעת החוק נועדה לתקן מצב אבסורדי בו המדינה מתעמרת בספקים ובנותני שירותים - חברות ישראליות, עצמאיים ובעלי עסקים קטנים. לעיתים קרובות מדי, כשהממשלה רוכשת שירותים, היא משלמת חודשיים ואפילו שלושה אחרי ביצוע העסקה. הדבר פוגע מאוד בנותני השרותים, ויוצר מוסר תשלומים קלוקל המחלחל למשק כולו, ופוגע הן במגזר העסקי והן בכלכלת ישראל כולה." יחימוביץ' הוסיפה כי העובדה שההצעה עוברת סוף סוף את משוכת החקיקה, אחרי יותר משלוש שנות מאבק, מעידה כי יש להתעקש, לא להרפות, ולא לוותר על מאבק צודק משום סוג.

בחודשים האחרונים הוצף ברשת סרטון על נחיצותו של מוסר התשלומים, אשר נועד להגביר את הלחץ על האוצר לתמוך בחוק והופק על ידי מתנדביה של יחימוביץ'.

שלי יחימוביץ’צילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ