שמעון פרס ייפגש במקסיקו עם קרלוס סלים

נשיא המדינה יעמוד בראש משלחת של 80 מנכ"לים וראשי חברות מתחומי הביטחון, הסייבר, הלוויינים, הטכנולוגיה, התקשורת, המים והאנרגיה, שתצא ביום שני למקסיקו; חוץ מאחד מעשירי העולם יפגוש פרס גם את נשיא מקסיקו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

נשיא המדינה שמעון פרס, ייצא ביום שני לביקור ממלכתי־מדיני במקסיקו, ויעמוד בראש משלחת ישראלית המונה 80 מנכ"לים וראשי חברות ישראליות מובילות, בהן רפאל, טבע, אמדוקס, מקורות, נטפים, קבוצת "תמר", שטראוס, בבקום, AP security, נס טכנולוגיות, נייס, רדקום ועמיעד. פרס ייפגש, בין השאר, עם נשיא מקסיקו אנריקה פנה נייטו, ועם קרלוס סלים, שהיה במשך שנים האיש העשיר בעולם, עד שהודח למקום השני על ידי ביל גייטס.

מטרת הביקור היא להרחיב את הקשרים האסטרטגיים, המדיניים והכלכליים של ישראל עם מקסיקו שנחשבת לאחת המדינות החזקות באמריקה הלטינית.

בפגישה עם פנה נייטו יידונו נושאים הנוגעים לחיזוק הקשרים האסטרטגיים, המדיניים והביטחוניים בין המדינות, ובראשם יחסי איראן ואמריקה הלטינית, תהליך השלום בין ישראל לפלסטינים, וחיזוק תמיכתה של מקסיקו בישראל. בהמשך יישא הנשיא נאום בפרלמנט המקסיקאי בפני 128 חברי הסנאט, שם ייפגש גם עם יו"ר הפרלמנט ועם בכירים נוספים. בנאומו, יתייחס הנשיא לחשיבות העמקת הקשרים בין ישראל למקסיקו כשער להעמקת היחסים בין ישראל לאמריקה הלטינית כולה.

במסגרת האירועים הכלכליים יתקיים מפגש של נשיא המדינה עם סלים במטרה לפתוח דלתות באימפריה הכלכלית של קבוצת סלים עבור החברות הישראליות.

קרלוס סליםצילום: רויטרס

במסגרת הביקור ייערך כנס העסקים ישראל־מקסיקו, שיכלול מפגשים כלכליים וסיורי עבודה מקצועיים של אנשי המשלחת הישראלית עם ראשי חברות מקבילות במקסיקו. קבוצת סלים, בראשותו של קרלוס סלים, תציג בפני החברות הישראליות את מגוון הפעילויות של הקבוצה, וכן אפשרויות לשיתופי פעולה בדגש על תחומי תקשורת. בחלקו השני של הביקור יבקר פרס בגוואדלחרה, ויפתח את "ביתן ישראל" ביריד הספרים הבינלאומי.

עסקיו של סלים מהווים יותר ממחצית שווי שוק המניות במקסיקו ותורמים כ-7% מהתמ"ג המקסיקאי. את משלחת החברות הישראליות והתוכנית עבורן ריכזו בית הנשיא, מכון היצוא והתאחדות התעשיינים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker