לפיד: "היום מתחיל הצעד הראשון בניתוק הפוליטיקה מהחברות הממשלתיות"

היום החל איתור המועמדים לנבחרת הדירקטורים לחברות הממשלתיות ■ הרכב הנבחרת יתחלק שווה בשווה בין נשים לגברים

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הליך הגיבוש של נבחרת הדירקטורים שמקים משרד האוצר לחברות הממשלתיות התחיל היום. מטרותיו העיקריות של המהלך הן ניתוק הזיקה בין המערכת הפוליטית לבין הדירקטוריונים בחברות והעלאת רמת הניהול שלהן. מועמדים שרואים עצמם מתאימים לתפקיד דירקטור, יוכלו להגיש מועמדות החל מהיום ועד ל-1 בדצמבר השנה.

הגשת המועמדות מתבצעת באתר רשות החברות הממשלתיות באמצעות מילוי טופס שאלון מועמדות. היום מתפרסמות בכלי התקשורת מודעות הקוראות לבעלי הכישורים הנדרשים למשרות דירקטורים להגיש את מועמדותם לרשות החברות הממשלתיות. כחלק מתנאי הסף, על המועמדים להיות תושבי ישראל, בני 25 ומעלה, העומדים באחד משלושת הקריטריונים הבאים:

1. תואר אקדמי באחד מהמקצועות הבאים: כלכלה, מינהל עסקים, משפטים, ראיית חשבון, מינהל ציבורי, הנדסה או לימודי עבודה; או לחילופין תואר אקדמי באחד מתחומי עיסוקן של החברות הממשלתיות.

2. על המועמד להיות בעל ניסיון של שנתיים לפחות בתחומי השכלתו, בניהול או באחד מתחומי עיסוקן של החברות הממשלתיות.

3. ניסיון של חמש שנים לפחות בשניים או יותר מהקריטריונים הבאים: כהונה בתפקיד בכיר בתחום הניהול העסקי של תאגיד בעל היקף עסקים משמעותי; כהונה ציבורית בכירה או תפקיד בכיר בשירות הציבורי בנושאים כלכליים, מסחריים, ניהוליים או משפטיים; תפקיד בכיר הנוגע לאחד או יותר מתחומי עיסוקן של החברות הממשלתיות; השכלה אקדמית גבוהה (תואר שלישי ומעלה).

כתבות נוספות באתר TheMarker:

הפעיל את הטלפון כדי לראות מה השעה - וחויב ב-700 שקל

רכבת ההרים של הביטקוין שוב מטפסת למעלה

שר האוצר יאיר לפיד צילום: עופר וקניןצילום: עופר וקנין

לאחר סיום הליך הגשת המועמדות יתקיימו שלבי סינון הכוללים בחינות וראיונות אישיים, שבסופם תורכב נבחרת דירקטורים ובה 50% נשים, 50% גברים. 10% מהמקומות ישוריינו לבני מיעוטים. כל חברי נבחרת הדירקטורים יצטרכו לעבור גם בחינת כשירות לתפקיד, שעורכת ועדת ברנר לבדיקת מינויים בחברות ממשלתיות.

שר האוצר, יאיר לפיד, אמר: "אני קורא לכל מי שרואה עצמו מתאים לתפקיד מאתגר זה, לבוא ולתרום מזמנו ומרצו לתהליך הבראת החברות הממשלתיות לטובת כל אזרחי ישראל. היום מתחיל הצעד הראשון בניתוק הפוליטיקה מהחברות הממשלתיות".

מנכ"לית האוצר, יעל אנדורן, אמרה: "זוהי הזדמנות עבור אנשים מקצועיים ואיכותיים ממגוון תחומים להצטרף למהלך, ולתרום מניסיונם לדירקטוריונים של החברות הממשלתיות".

לדברי מנהל רשות החברות, אורי יוגב, "לחברות הממשלתיות השפעה על כל אזרחי ישראל, מאחר שהן עוסקות בתחומים מגוונים ופעמים רבות נותנות שירותים ישירות לאזרחים. לאור זאת, חיוני שהדירקטוריונים בחברות אלה יורכבו מהאנשים האיכותיים והמקצועיים ביותר, כדי שנוכל לשפר את רמת השירות ורווחיות החברות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker