הרמטכ"ל גנץ, "לא אתן ידי לחבוט בזכויותיהם הבסיסיות של משרתי הקבע"

הרמטכ"ל נאם הערב במפגש עם משרתי קבע בני העדה הבדואית ■ גנץ הקדיש חלק מרכזי בנאומו לסוגיית מעמד אנשי הקבע והפיטורים הצפויים בקרוב של כ-4,500 אנשי קבע

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

"לא אתן את ידי בשום פנים ואופן לחבוט בזכויותיהם הבסיסיות של משרתי הקבע. אתם, העושים לילותיכם כימים עבור מעטפת ההגנה של מדינת ישראל, תמשיכו ותזכו לכל תמיכה ראויה והגונה לה אתם זוכים היום בעודכם מקדישים את חייכם לביטחון מדינת ישראל". כך אמר היום בערב הרמטכ"ל בני גנץ, במפגש עם משרתי קבע בני העדה הבדואית.

הרמטכ"ל הקדיש חלק מרכזי בנאומו לסוגיית מעמד אנשי הקבע והפיטורים הצפויים בקרוב של כ-4,500 אנשי קבע.

דברי הרמטכ"ל נאמרו ערב הכרעת רה"מ בדרישת מערכת הביטחון לתוספת תקציב של 4.5 מיליארד שקל לתקציב הביטחון ב-2014.

הרמטכ"ל הדגיש, "אתם אחינו חלק בלתי נפרד מההון האנושי המגוון והנדיר המרכיב את אוכלוסיית משרתי הקבע בצה"ל. משרתים לא עובדים לא מתפרנסים – הם משרתים בגאווה, באמונה בצדקת הדרך, במסירות וללא קשר לתמורה לה אתם זוכים. משרתים, לא עובדים - ללא ועד עובדים, ללא קביעות, ללא זכות להתאגד. כך פעלנו בכל שנות קיומה של המדינה, וכך גם נמשיך ונפעל. אין לנו צורך בעמותות ולא נפקד על אנשינו באמצעות עורכי דין. לא נפתח כותרות ענק בעיתון הקוראות למדינה לסייע למפעל בו אתם עובדים העומד בפני סגירה".

בני גנץצילום: מיכל פתאל

בהמשך אמר הרמטכ"ל, "הקול קורא ואתם כאן. משרתי הקבע, שברור לכל אזרח במדינת ישראל כי לעולם בזכותם יוכל לחיות בביטחון, ולדעת שהעובדים הללו אינם שובתים - לא משנה מה יקרה להסכמי העסקתם. אני יודע כי אין למדינת ישראל כוח מגן איתן ועצמתי יותר מכם, המשרתים בכל מקום - בחזית ובעורף, באוויר, בים וביבשה".

"אמת, בתקופה האחרונה, לאחר תהליך מתמשך של התייעלות המובל בצה"ל באופן גורף שאינו דומה לאף גוף אחר במשק, אישרתי תכנית שתוביל לצערנו לפרידה בלתי נמנעת ממשרתים רבים. נעשה זאת מעט ככל שניתן ואנו עושים זאת בהגינות, בהוגנות ומתוך מחשבה עמוקה ואחראית על עתיד צה"ל ומשימותיו כשאנו רואים לנגד עינינו את האתגר הכלכלי הלאומי ואת תמונת המצב החברתית לאשורה. כן, אנחנו חלק מהחברה".

הרמטכ"ל הדגיש, "כל פגיעה בכם, כל השמצה כלפיכם – היא כמו פגיעה בביטחון ישראל. כל רמיזה צינית למותרות המוענקות לכם כתנאי שירות - תוקע ותבוטל מעל כל במה עליה נזדקק להשמיע קולנו! יש לנו משימה לאומית חשובה - להגן. ואנחנו, אנחנו האנשים המקיימים אותה – מקיימים את המשימה ועושים זאת עם אנשים! אין לנו צבא להשכיר ולא ננצח שום קרב ללא מסירותכם ועמידתכם האיתנה לאורך שנים - ועל כך הערכתי ותודתי העמוקה לכם".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker