16 ימים לבחירות ברשויות: משרד הפנים עדיין לא פירסם רשימת מועמדים

ב-22 באוקטובר נלך לקלפיות כדי לקבוע מי יעמוד בראשות היישוב שבו אנחנו מתגוררים, אך במשרד בפנים לא טרחו עדיין לפרסם רשימת מועמדים עדכנית ■ הסיבה הרשמית: עתירות לפסילת מועמדים עוד נדונות ■ משרד הפנים: "נפרסם בקרוב"

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור דטל

בעוד 16 ימים יתקיימו הבחירות המוניציפליות אך במשרד הפנים עדיין לא פירסמו את רשימות המועמדים בכל רשות מקומית. היעדר המידע הזה מונע מהציבור לדעת באופן מסודר מיהם המתמודדים בכל יישוב.

המשרד סגר את ההרשמה לבחירות המקומיות לפני למעלה משבועיים ותכנן לפרסם את פרטי המועמדים ב-2 באוקטובר, לפני ארבעה ימים. המשרד אף הקים אתר מיוחד ובו מידע על הבחירות לרשויות המקומיות, אולם עדיין לא פירסם בו מידע על המועמדים לראשות העירייה ולמועצה בכל עיר ועיר.

במשרד הסבירו כי הם אינם מפרסמים את הרשימות מאחר ועתירות משפטיות לפסילת מועמדים ביישובים שונים עדיין נדונות. במשרד הבהירו כי החוק מתיר להם לפרסם את רשימות המועמדים עד שישה ימים לפני הבחירות.

העיתונאית טל שניידר, שמפעילה את הבלוג הפוליטי "הפלוג", פנתה למשרד הפנים כבר לפני שלושה שבועות כדי לקבל מידע אודות המועמדים. לדבריה, כבר אז נאמר לה כי שלב הערעורים בעיצומו ולכן לא ניתן לספק מידע.

אין רשימות מועמדים מסודרות. משרד הפניםצילום: אליהו הרשקוביץ

"לא ברור לי למה המשרד לא יכול לפרסם את הרשימות באתר ולציין במידת הצורך מי המועמדים שנמצאים בהליך של בדיקה", אמרה שניידר. "אפשר היה גם לקבוע שהרשימות יוגשו באוגוסט כדי להיערך מספיק זמן מראש". לדבריה, "יש עניין רב בבחירות ובמועמדים לרשויות מקומיות. אנשים מחפשים מידע ופשוט אין להם איך להשיג אותו. אין שירות בסיסי לציבור. זו פשוט בדיחה".

ממשרד הפנים נמסר: "על פי דיני הבחירות המשרד מחויב לפרסם את רשימות המועמדים בכתב עד שישה ימים לפני מועד הבחירות. ביום רביעי אמור להסתיים שלב הדיון בערעורים, ואנו מקווים שביום חמישי הרשימות יפורסמו באתר האינטרנט".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker