הממשלה אישרה: ועדת טירקל תכהן 3 שנים נוספות

הוועדה תיפגש השבוע עם המועמדים בלכר ואקשטיין

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

הממשלה אישרה היום במשאל טלפוני את הארכת כהונתה של הוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים בראשות השופט יעקב טירקל בשלוש שנים נוספות. אתמול היתה הממשלה אמורה, בישיבתה השבועית, לאשר את הארכת הכהונה של ועדת טירקל בשלוש שנים, אולם בשל הניתוח שעבר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בוטלה הישיבה.

ועדת טירקל אמורה להיפגש השבוע עם שני המועמדים המובילים לתפקיד הנגיד הבא, הפרופסורים מריו בלכר וצבי אקשטיין.  בלשכת ראש הממשלה, המדבררת את פעילות הוועדה, סירבו היום במפתיע למסור פרטים על המשך פעילותה. עם זאת, נודע כי המועמדים הגישו לוועדה טפסים מלאים בפרטיהם האישיים, כנדרש.

היום אמר בלכר, כי אין לייחס חשיבות רבה מדי לתביעה הייצוגית שהוגשה נגדו ונגד עוד כ-80 איש, בארגנטינה, בנושא הלאמת חברת הנפט הלאומית ,YPE באפריל לפני למעלה משנה. ההלאמה בוצעה על ידי נשיאת ארגנטינה, קריסטינה קירשנר.

את התביעה נגד YPE הגישה בפברואר חברת מונרו, קרן פנסיה של עובדי ציבור במחוז מונרו במדינת מישיגן בארה"ב. הקרן הפסידה בעקבות ההלאמה את מרבית השקעתה. לטענתה, YPE לא חשפה בתשקיף שפרסמה להנפקת תעודות סל ב-2010 את הסיכונים שבהשקעה. התעודות הונפקו במארס 2011. בלכר היה דירקטור בחברה. כמו הדירקטורים האחרים הוא בוטח נגד כול תביעה ע"י חברת האם של חברת הדלק. בין הגופים נגדם הוגשה התביעה הייצוגית, לצד 17 אנשים פרטיים (בינהם בלכר), חברות ענק פיננסיות כמו גולדמן זאקס, מורגן סטנלי וקרדיט סוויס.

בלכר אמר כי דיווח לוועדת טירקל, בטפסים שמילא, על התביעה הייצוגית שהוגשה נגדו, יחד עם אחרים, בפרשת YPE. משקיפים משפטיים בירושלים העריכו אתמול כי לתביעה הייצוגית לא תהייה על החלטת ועדת טירקל בנושא בלכר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker