אשתו של בלכר קיימה קשר מיני עם שטראוס-קאהן - ואולצה לפרוש מקרן המטבע

הפרשה נחשפה וסוקרה בהרחבה בעיתוני וושינגטון. נטען כי שטראוס־קאהן ונאג'י, כלכלנית הונגריה, קיימו רומן, וכתוצאה מכך קיבלה נאג'י קידום בקרן המטבע

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בינואר 2008 בכנס דאבוס, קיים יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, דומניק שטראוס־קאהן, יחסים מיניים עם אשתו ‏(כנראה בנפרד‏) של מריו בלכר. בלכר היה באותה תקופה בכיר בקרן, ואשתו השנייה, פירושקה נאג'י, כיום בת 54, היתה כפופה ישירות לשטראוס־קאהן.
הפרשה נחשפה וסוקרה בהרחבה בעיתוני וושינגטון. נטען כי שטראוס־קאהן ונאג'י, כלכלנית הונגריה, קיימו רומן, וכתוצאה מכך קיבלה נאג'י קידום בקרן המטבע.

בראיון עיתונאי שקיים בלכר כמה שנים מאוחר יותר אמר שנפגש עם שטראוס־קאהן ודן עמו ברומן המדובר. לדבריו, שטראוס־קאהן התנצל ואמר כי התנהגותו לא היתה הולמת. את המחיר שילמה נאג'י, שאולצה להתפטר. הקשר בין בלכר לנאג'י הסתיים לאחר שבלכר גילה את הפרשה, באמצעות תכתובות המייל בינה לבין שטראוס־קאהן.

כתבות נוספות ב-TheMarker

המועמדים של נתניהו: גברים עם אג'נדה שמרנית - והשכלה אמריקאית

פירושקה נאג'יצילום: אי–פי

מיתוס החדשנות: מי באמת אחראי להמצאות הגדולות?

בלכר טען בראיון כי הפיצוי שקיבלה אשתו מקרן המטבע היה נמוך, לא הוגן, והיה שווה לפיצוי שהיתה מקבלת אם היתה פורשת מהתפקיד. בקרן סברו אחרת וניהלו חקירה בנושא. דובר הקרן, מסעוד אחמד, אמר באוקטובר 2010 כי הקרן מנהלת חקירה בחשד כי "פיצויי הפרישה שקיבלה נאג'י היו גבוהים מדי לתפקידה ולמעמדה".

שטראוס־קאהן פירסם באוקטובר 2008 הודעה שלפיה "הפרשה שמהווה חלק מחיי הפרטים התרחשה בינואר 2008. מעולם לא ניצלתי את מעמדי כיו"ר הקרן".

במאי 2011 נאלץ שטראוס־קאהן לפרוש מתפקידו בקרן לאחר שהואשם בתקיפה מינית ובניסיון אונס של חדרנית במלון בניו יורק. הפרשה הסתיימה לאחר ששטראוס־קאהן פיצה את החדרנית בסכום כספי גבוה. בעקבות המקרה התגרשה ממנו אשתו השלישית. באחרונה החליטה הפרקליטות במולדתו, צרפת, להעמידו לדין בגין סרסרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker