למנות את פלוג לנגידה

אולי פלוג אינה המועמדת האולטימטיבית - אבל הזמן למועמדים אולטימטיביים לנגיד חלף

מירב ארלוזורוב

כבר חודש ימים שמדינת ישראל מתפקדת עם ממלא מקום נגיד בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג, שקיבלה את החלטת הריבית העצמאית הראשונה שלה. מצב זה נוצר לאחר שראש הממשלה, בנימין נתניהו, כשל לנצל את חמשת חודשי ההודעה המוקדמת שהעניק לו הנגיד הפורש, סטנלי פישר, למצוא נגיד בזמן. רק ברגע האחרון הצליח נתניהו לגייס לתפקיד את יעקב פרנקל, הנגיד הישן־חדש.

עתה, בעקבות חשיפת "הארץ" של פרשת הדיוטי פרי בהונג קונג, נסוג פרנקל מהסכמתו לכהן בתפקיד - וכעת חוזרת ישראל שוב לאי־הוודאות סביב המשרה הכלכלית הבכירה ביותר במשק.

אין ספק שראש הממשלה אינו רוצה בד"ר פלוג למשרה הרמה. לו היה רוצה, היה יכול להציע לה את המשרה כבר לפני שישה חודשים. אין ספק שראש הממשלה סבור שפלוג אינה המועמדת האולטימטיבית לתפקיד, ונימוקיו עמו. אלא שבנקודת הזמן הנוכחית, אחרי חצי שנה של תקופת דמדומים בבנק ישראל, המדינה אינה יכולה להמשיך ולהמתין עד שראש הממשלה יימלך בדעתו לגבי המועמד המתאים ביותר לתפקיד. זה הזמן להכיר בכך שנגמר הזמן. זה הזמן להתפשר ולבחור בפלוג.

קרנית פלוגצילום: תומר אפלבאום

זו אינה פשרה איומה כל כך. פלוג, כידוע, משמשת כמשנה לנגיד בנק ישראל כבר שנתיים וחצי, וקודם לכן עמדה בראש המחלקה הכלכלית של הבנק. פלוג מכירה את בנק ישראל מלפני ומלפנים, ומכירה היטב את המדיניות המוניטרית של בנק ישראל. יש לה את הניסיון ואת הידע המתאימים. יש לה גם המלצות מצוינות - סטנלי פישר המנוסה סבר שהיא המועמדת המתאימה ביותר לתפקיד. אז נכון, אולי פלוג אינה המועמדת האולטימטיבית, אבל הזמן למועמדים אולטימטיביים לנגיד חלף בלאו הכי. זה הזמן לסגור עניין, ולמנות את פלוג.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום