פגישה פומבית ראשונה בין שרים מישראל, ירדן, הרשות הפלסטינית ויפן

השר סילבן שלום: "אני מאמין בגישה שתמיד עדיף לדבר במקום להילחם"

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

השר לשיתוף פעולה אזורי, סילבן שלום, נועד היום לפגישה מרובעת פומבית ראשונה עם שרים מירדן, הרשות הפלסטינית ויפן. הפגישה נערכה ביריחו בשולי טקס השקת איזור תעשיה חדש במימון יפני.

בשולי האירוע, נפגש שלום עם הבכיר הפלסטיני, סאיב עריקאת, ושוחח עמו בנושא חידוש המו"מ המדיני. באירוע השתתפו גם שר הפנים הפלסטיני, מוחמד אבו רמאדן, שר הפנים של ירדן חוסיין מג'אלי ושר החוץ של יפן פומיו קישידה. "להערכתי, המו"מ בינינו ובין הפלסטינים ייפתח בשבוע הבא", אמר שלום. "מדברים על קשיים של הרגע האחרון אבל זה דבר שאופייני לפתיחת מו"מ. ישראל מגיעה עם רצון טוב למו"מ מתוך מטרה להתקדם בשיחות, אך ללא תנאים מוקדמים. המשא מתן לא יהיה על בסיס קווי 67 ולא תהיה הקפאת בנייה. לגבי שחרור אסירים, הממשלה אמורה להחליט על הנושא בתקופה הקרובה".

לדברי שלום, "המפגש המרובע כאן הוא היסטורי וחשוב ביותר. זהו מפגש פומבי ראשון עם שר פלסטיני וירדני בתיווך של ממשלת יפן. אני מאמין בגישה שתמיד עדיף לדבר במקום להילחם. אזור התעשייה ביריחו נבנה בהשקעה יפנית ובסיוע ישראלי של המשרד לשת"פ בראשותי לטובת הכלכלה הפלסטינית. אזור התעשייה אמור לספק עבודה לאלפי עובדים והוא חלק ממספר פרויקטים נוספים שמטרתם לסייע לכלכלה הפלסטינית ולקדם את שיתוף הפעולה הכלכלי".

השר סילבן שלום עם השרים מירדן, יפן והרשות הפלסטיניתצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker