30 מיליארד דולר מדרום קוריאה מחפשים השקעה בישראל

משלחת מדרום קוריאה, הכוללת מנהלים משמונה בתי השקעות, הגיעה לביקור בישראל

אורה קורן

משלחת מדרום קוריאה, הכוללת מנהלים משמונה בתי השקעות, הגיעה לביקור בישראל, שבמהלכו ייבחנו השקעות ושיתופי פעולה בעיקר בתחום הפיננסי - כך נמסר היום ממשרד הכלכלה.

בתי ההשקעות מנהלים יחד נכסים פיננסיים בשווי של יותר מ-30 מיליארד דולר. חברי המשלחת ייפגשו, בין השאר, עם מנכ"ל משרד הכלכלה הנכנס, עמית לנג, ראש המועצה הכלכלית חברתית, יוג'ין קנדל, סגן החשבת הכללית במשרד האוצר, יהלי רוטנברג והממונה על שוק ההון במשרד האוצר, עודד שריג. כן ייפגשו עם בכירים נוספים במשרדי הכלכלה והאוצר, איגוד חברות ההיי-טק ומדעי החיים, בנק ישראל והרשות לניירות ערך.

הביקור נערך ביוזמת הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בסיאול, בשיתוף עם המטה לקידום השקעות במשרד הכלכלה ואיגוד העל של חברות הפיננסים הקוריאניות ( Korean Financial Investment Association).

על פי נתוני משרד הכלכלה, שווי הנכסים תחת ניהול כל קרנות ההשקעה בקוריאה הדרומית מוערך בכ-275 מיליארד דולר. בשנתיים האחרונות הושקעו מחוץ לגבולות קוריאה קרוב למיליארד דולר, ירידה חדה משנת השיא, 2006, בה הושקעו 12 מיליארד דולר מחוץ למדינה. בקוריאה מחפשים הזדמנויות השקעה מחוץ למדינה ולשם כך הגיעה המשלחת לישראל.

סיאול, בירת דרום קוריאהצילום: בלומברג

עופר פורר, הנספח המסחרי של משרד הכלכלה בסיאול, אמר כי "קוריאה הדרומית, הכלכלה ה-13 בגודלה בעולם וה-4 בגודלה באסיה, מתעניינת מאוד באפיקי השקעות חדשים לאור העושר העצום שנצבר במדינה בעשורים האחרונים. ישראל נחשבת בקוריאה כמוקד של חדשנות. לאחר שגל של חברות קוריאניות כגון סמסונג ו-LG גילו את ישראל בעשור האחרון כיעד לחדשנות במובן הטכנולוגי, מגיע גל נוסף של חברות שמעוניינות לבצע השקעות פיננסיות בעקבות הצלחתן של חברות הסטארט אפ הישראליות".

רונה קוטלר, סגנית מנהל המטה לקידום השקעות במשרד הכלכלה, ציינה, כי "באחרונה ניכר עניין גובר של גופי השקעה ומשקיעים מאסיה המבקרים כאן במטרה לבחון את ישראל כיעד אפשרי להשקעה מצדם. באחרונה התארחה בארץ משלחת של קרנות הון סיכון ופריווט אקוויטי מסין שבאה לבחון מה יש לשוק ההון והתעשייה הישראלית להציע להם".

ממינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה נמסר כי בשנת 2012 הסתכם הסחר (ללא יהלומים) עם קוריאה הדרומית ב- 2.3 מיליארד דולר, המשקפים ירידה של 1.4% ביחס ל-2011. היצוא לקוריאה בשנת 2012 הסתכם ב-711.5 מיליון דולר וסימן בכך ירידה של 2.2% מנתוני 2011. היצוא הישראלי לקוריאה מורכב ברובו ממוצרים מתקדמים מענפי האלקטרוניקה, התקשורת, מכונות וציוד רפואי. ב-2012 חל גידול בחלקם של מוצרים אלו מ-80% ל-83% מסך היצוא ביחס ל-2011.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker