הממשלה יוזמת פיילוט: יום ראשון חופשי בתחילת כל חודש

המהלך, אותו הוביל שר האנרגיה והמים סילבן שלום, זוכה לתמיכה רחבה בממשלה וגם שר האוצר יאיר לפיד לא מתנגד כקודמו

אורה קורן
אורה קורן

הממשלה החליטה לבצע ניסוי לפיו יום ראשון אחד בכל חודש יהיה יום חופשה, כך סוכם בתחילת השבוע בין נציגי משרד ראש הממשלה ומשרד האנרגיה והמים. מקורבים למגעים מסרו כי לפי הסיכום, יוקם צוות משותף שיפעל ליישום הניסוי ושיכלול את מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, מנכ"לית המשרד לפיתוח הנגב והגליל, אורנה הוזמן-בכור, וראש המועצה הלאומית לכלכלה, יוג'ין קנדל.

ההצעה הוצגה כפשרה בין שר האנרגיה והמים, סילבן שלום, שהציע להחיל חופשה כל ימי שבת וראשון בשבוע ולהפוך את יום שישי ליום עבודה, ובין קנדל, שהציע שרק ארבעה ימי ראשון בשנה יהיו ימי חופשה.

"מכיוון שקנדל התנגד לחופשה מלאה בימי ראשון, הוצע לערוך ניסיון במשך שנה", הוסיפו המקורבים. נראה במשך 12 פעמים מה ההשפעה של זה על המשק", הוסיפו.

סילבן שלוםצילום: אוליבייה פיטוסי

המקורות הוסיפו כי ישנה תמיכה רחבה לכך בממשלה, בין השאר מצד שר הכלכלה נפתלי בנט, שר החינוך שי פירון. שר האוצר יאיר לפיד גם אינו מתנגד למהלך כקודמו. בד בבד הודיעו כמה ראשי סיעות בכנסת כי אם הממשלה לא תקדם את המהלך, יגישו הצעת חוק פרטית.

שר האנרגיה והמים, סילבן שלום, שיזם את המהלך, אמר בתגובה: "אני חושב שזה יעשה שינוי דרמטי. זה יחבר אותנו לעולם מבחינת סינכרון שווקים. זה יתן דחיפה למסחר ולתיירות. בימים שני עד חמישי ילמדו שעתיים נוספות, דבר שיאפשר יום לימודים ארוך ונשים יוכלו לעבוד במשרה מלאה".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker