האם חוברת התקציב סותרת את ההצהרות של לפיד? האוצר: "נפלה טעות"

יו"ר סיעת מרצ גילה כי בחוברת של משרד השיכון נקבע שחוק הדיור הציבורי יבוטל ■ זאת, למרות הודעתו באחרונה של יאיר לפיד על התנגדותו לביטול החוק ■ "הסתבר שיאיר לפיד של שעה 14:00 אינו יאיר לפיד של שעה 17:00, ולפיד של יום שני שעבר איננו אותו לפיד של היום"

צבי זרחיה
צבי זרחיה

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ אילן גילאון, גילה כי בחוברת של משרד השיכון המהווה חלק ממסמך התקציב שפורסם היום, נקבע כי חוק הדיור הציבורי יבוטל, חרף הודעתו באחרונה של שר האוצר, יאיר לפיד, על התנגדותו לביטול החוק.

גילאון מצא כי בספר התקציב של משרד השיכון נקבע: "משך מכירת הדירות בהתאם לחוק, יקטין את יכולת הממשלה לתת מענה לאזרחים הזכאים לדיור ציבורי. לפיכך, הוחלט לבטל את החוק ולפעול בכלים אלטרנטיביים כגון שכירות ארוכת טווח לדיירים".

גילאון אמר כי "הסתבר שיאיר לפיד של שעה 14:00 אינו יאיר לפיד של שעה 17:00, ולפיד של יום שני שעבר איננו אותו לפיד של היום. אנו נעשה את כל שבידינו ונשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו כדי לשים לאל את כוונתו הנואלת של שר האוצר 'לשחוט' את כבשת הרש של הכי חלשים במדינת ישראל, הלא הוא חוק הדיור הציבורי. אם זוהי הפוליטיקה החדשה - אנו מתגעגעים כבר לישנה. למעשה לפיד ייכנס להיסטוריה בתור הקברן של חוק הדיור הציבורי. שרים לפניו ולא מהחברתיים והסוציאליסטיים שבינינו - לא העזו לגעת בחוק הדיור הציבורי". 

ח"כ גילאון עתר ביחד עם רן כהן לבג"ץ ליישום חוק הדיור הציבורי שנכנס לתוקף ב-1 בינואר האחרון, וקיים בשבוע שעבר כנס חירום בכנסת נגד ביטול חוק הדיור הציבורי.

יאיר לפידצילום: אמיל סלמן

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "בחוברת הצעת התקציב נפלה טעות סופר בסעיף זה המצוי בדיון לבחינה מחודשת בין משרדי האוצר והשיכון. שר האוצר מתנגד לביטול הסעיף המאפשר רכישת דיור ציבורי על ידי הזכאים במטרה לאפשר להם בעלות על דירה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker