בעקבות הביקורת |

קק"ל לא תממן הרצאתו של קלינטון - והמרכז האקדמי פרס יגייס חצי מיליון דולר

אגודת הידידים של המרכז האקדמי תדאג לגייס מימון להרצאה ולהחזיר לקק"ל את הסכום שהועבר למכללה

שוקי שדה
שוקי שדה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בעקבות הסערה הציבורית סביב מימון הרצאתו של נשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון, בעלות של חצי מיליון דולר, החליטה הנהלת קק"ל לבטל את מימון ההרצאה, שתתקיים בערב חגיגי במרכז האקדמי פרס ברחובות ביום שני הבא, במעמד הנשיא שמעון פרס.

"באווירה הציבורית הנוכחית עדיף לא ליטול חלק באירוע", הסביר דובר קק"ל. הסכום כבר הועבר לקרן ביל קלינטון באמצעות המרכז האקדמי פרס, שביצע את ההתקשרות עם קלינטון, אך כעת קק"ל אמור לקבל את הכסף בחזרה מהמכללה. אגודת הידידים של המרכז האקדמי היא שתדאג לגייס מימון להרצאה - ולהחזיר לקק"ל את הסכום שהועבר למכללה.

כתבות נוספות ב-TheMarker

אינטל מציעה למדינה: שדרוג מיקרון או בניית מפעל חדש תמורת מענק של מיליארד שקל

ביל קלינטון נואם בוושינגטון בחודש שעברצילום: אי–פי

טעות מסוכנת: טבע שיווקה תרופה לטיפול בנדודי שינה באריזה של תרופה לאי ספיקת לב

יו"ר אגודת הידידים של המרכז האקדמי פרס היא דרורית ורטהיים, בתו של איש העסקים מוזי ורטהיים, הבעלים של חברת קוקה קולה וזכיינית ערוץ 2 קשת. עם חברי אגודת הידידים נמנים בין היתר ארז מלצר, לשעבר מנכ"ל אפריקה־ישראל, ואיש יחסי הציבור רני רהב, המשמש דובר המרכז האקדמי פרס. "אגודת הידידים תשיג את הכסף מתורמים מחו"ל. תומכים שלנו כבר התקשרו ואמרו שהם יסייעו", אמר מקורב למרכז האקדמי פרס.

קלינטון יגיע לישראל לכבוד ועידת הנשיא, שתיפתח ב–18 ביוני, יום למחרת הרצאתו במרכז האקדמי פרס. בערב הראשון של הוועידה תתקיים החגיגה המרכזית לכבוד יום הולדתו ה–90 של פרס.

שיתוף הפעולה בין קק"ל למרכז האקדמי פרס נוצר לפני שנה. קק"ל ביקש לנצל את ההרצאה של קלינטון כדי לשפר את תדמית הארגון בעולם, שם מוטחת בו ביקורת מצד ארגונים פרו־פלסטיניים. בהזדמנות זו, ביקש קק"ל גם להפגיש את קלינטון עם תורמי הארגון , החברים ב"ועידת הנשיאים של קק"ל". חברי הוועידה הם אלה שמימנו את קיום ההרצאה.

השבוע התברר שחברי דירקטוריון קק"ל כלל לא ידעו על העברת הכספים לטובת הרצאת קלינטון. אחדים מהם פנו ליו"ר קק"ל, אפי שטנצלר, כדי לקבל הסברים. לדברי אחד מהם, "שטנצלר אמר לי שזה בסך הכל היה ניסיון לרתום את הנהגת הארגון לאירוע שתוכנן מראש. הוא לא בדיוק הבין מדוע נוצרה כל המהומה". במכתב שנשלח השבוע לעובדי קק"ל ניסתה ההנהלה להתנער מקשר למימון ההרצאה והסבירה שהקשר עם קלינטון נעשה דרך המרכז האקדמי פרס, ולא באמצעות קק"ל.

מקק"ל נמסר בתגובה: "החלטת ועידת הנשיאים הבינלאומית שלא ליטול חלק באירוע של המרכז האקדמי התקבלה בהסכמת המרכז, לרבות החזר הכסף. בנסיבות שנוצרו החליטה הוועידה כי עדיף לא ליטול חלק באירוע, לאור זאת שהמטרות שלשמן הצטרף קק"ל לאירוע לא יושגו. ועידת נשיאי קק"ל העולמית או נציגיה לא פנו לנשיא קלינטון ולא הזמינו אותו, לא חתמו עמו ולא שילמו לו. הוועידה הצטרפה לאירוע של המרכז האקדמי פרס, שהזמין את הנשיא כבר לפני שנה".

מהמרכז האקדמי פרס נמסר בתגובה: "המרכז האקדמי פרס שמח להודיע כי תומכי המרכז וחברי ארגון הידידים שלו הם שיארחו את הנשיא קלינטון בביקורו הקרוב בישראל והם שיעמידו את הסכום הדרוש להבטחת בואו של אחד מן הגדולים בידידי ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker