בוחבוט מגן על דנקנר: "יש אדם שעשה תספורת וגילה גז במיליארדים; מה הוא עושה למען הפריפריה?"

יו"ר מרכז השלטון המקומי: "אם יש אדם שהיה איתי במלחמה, אני לא אפנה לו עורף; הרגשתי רע במשך כל החודשים האחרונים ורציתי לעשות מעשה; דווקא נוחי התנגד"

ליאור דטל
ליאור דטל

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

"אני הייתי הראשון שהכיר את נוחי דנקנר באופן אישי בתוקפת המלחמה. הוא הרים לי טלפון ואמר לי נעים מאוד, אני הולך לפתוח את הסופר במעלות למרות המלחמה, והזמין אותי להשתתף. באותו היום אני הכרתי אותו ומאז הוא נשאר מכר", כך תיאר יו"ר מרכז השלטון המקומי , שלמה בוחבוט, ל-TheMarker את היווצרות הקשר בינו לבין בעל השליטה בתאגיד אי.די.בי  ב-2006, בתקופת מלחמת לבנון השנייה.

שלמה בוחבוט, במסיבת העיתונאיםצילום: עופר וקנין

בוחבוט זועם על הביקורת הציבורית נגד עצרת התמיכה שאירגן. לדבריו, "ניהלתי מאבקים במשך כל חיי. גם כשידעתי שאני לא אהיה פופלרי. אבל העליהום הזה בציבור הוא בושה וחרפה. אני לא רוצה להגיד שמות, אבל יש אדם שעשה תספורת וגילה גז בים במיליארדים. תשאלו אותו אם הוא עושה משהו למען הפריפריה. אם יש אדם שהיה איתי במלחמה, אני  לא אפנה לו עורף. הרגשתי רע במשך כל החודשים האחרונים ורציתי לעשות מעשה. דווקא נוחי התנגד לזה. בסוף החלטנו שלא שואלים את נוחי ועושים. כל ראשי הערים דיברו מליבם. נוחי לא הזמין אותנו לחגוג ביחד אף פעם, הוא פשוט מילא את החור הזה שמדינת ישראל השאירה".

"יש הבדל בין מרכז לפריפריה. הפריפריה היא מאוד חמימה. הם יודעים לתת. במרכז אנשים יותר מרחוקים ואחד לא קשור עם השני. לכן אנחנו יודעים להגיד תודה רבה", הוסיף בוחבוט.

מדוע ראשי הרשויות פונים לתרומות מתאגידים כשיש גופי ציבור כמו מפעל הפיס, הסוכנות היהודית ועמותות שזהו תפקידם? בהיכל התרבות במעלות למשל קיבלתם תרומה מדנקנר למרות שאת הקמת ההיכל ממנו מפעל הפיס והסוכנות היהודית.

"בהיכל התרבות במעלות למשל היו חסרים 2 מיליון דולר כדי להשלים אותו (שנתרמו מאי.די.בי, ל"ד). לא היה ניתן להוציא את המכרז ללא כל הסכום. מפעל הפיס לא הסכים להוציא מכרז מבלי שנקבל את כל התקציב. מפעל הפיס נותן כספים לפריפריה, אבל לא יכול לתת יותר ממה שמגיע לכל רשות. גם מדינת ישראל לא נותנת. היא מפעילה מדיניות של קיצוצים".

אתה חושש שאי.די.בי, תפסיק לתרום במידה שדנקנר יאבד את השליטה בתאגיד?

"אני לא מאמין. ממי יהיו תרומות? מיורק? מה אכפת להם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker