הממונה על התקציבים באוצר פורש; הערכות: יואל נווה - המועמד המוביל להחליפו

לאחר שנתיים בתפקיד, הרשקוביץ הודיע לשר האוצר שיפרוש לאחר שיושלם אישור תקציב המדינה בכנסת ■ בקרוב צפויים בכירים נוספים באוצר להודיע על החלטתם לפרוש על רקע חילופים בצמרת האוצר

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

גל הרשקוביץ, הממונה על התקציבים באוצר, הודיע היום לשר האוצר יאיר לפיד על כוונתו לסיים את תפקידו ולפרוש בעוד כחודשיים, לאחר שיאושר תקציב המדינה לשנים 2014-2013 בכנסת. הרשקוביץ מונה לתפקידו לפני כשנתיים על ידי שר האוצר הקודם, יובל שטייניץ, וכיהן בתפקיד בתקופה סוערת של משבר כלכלי עולמי, של האטה במשק הישראלי ושל עימותים פוליטיים פנימיים שהביאו להקדמת הבחירות.

התפטרות הרשקוביץ היתה ידועה זה זמן מה. באוצר הילכו שמועות כי שר האוצר החדש יאיר לפיד ומנכ"לית האוצר, יעל אנדורן, מחפשים לתפקיד מועמד הקרוב להם אישית, וקרוב להם בהשקפותיהם. ההערכה היא כי מחליפו יהיה בכיר לשעבר באגף התקציבים האוצר, באגף התקציבים, שכיהן בתפקיד בעשור הקודם, כשיעל אנדורן כיהנה כמשנה לראש אגף התקציבים. בקרוב צפויים בכירים נוספים באוצר להודיע על החלטתם לפרוש על רקע חילופים בצמרת האוצר.

ראש אגף התקציבים באוצר, גל הרשקוביץצילום: תומר אפלבאום

כתבות נוספות ב-TheMarker:

לזה יש כסף: 80 אלף שקל לדובר כלכלי-חברתי לנתניהו ל-4 חודשים

הקבלנים: האוצר גורף כ-700 אלף שקל על כל דירה שנמכרת

בתקופה בה עמדו שטייניץ והרשקוביץ בראש המשרד נוצר גירעון ענק של כ-40 מיליארד שקל בקופת המדינה בשל האטה במשק וירידה דרמטית בגבייה ממסים. בשנה האחרונה היה חבר בוועדת הריכוזיות שהקימה הממשלה, וכן שותף בגיבוש הרפורמות והתהליכים שנועדו להגברת התחרותיות במשק בתחום התעופה, הרכב, המזון, המלט וחשיפת המשק ליבוא.

השבוע פורסם ב-TheMarker כי אייל אפשטיין, המשנה לראש אגף התקציבים באוצר והאחראי על נושא המקרו באגף, הודיע לאחרונה לשר האוצר, יאיר לפיד, ולראש אגף תקציבים, גל הרשקוביץ, על החלטתו לפרוש בעוד מספר שבועות.

שר האוצר לפיד הודה להרשקוביץ על תקופת כהונתו בתפקיד הקשה והשוחק כממונה על התקציבים, ושיבח את תרומתו בגיבוש התקציב ואישורו בממשלה. לפיד אמר כי הוא מתכוון להמשיך לעבוד עם הרשקוביץ באופן צמוד בחודשיים הקרובים כדי להבטיח את אישור התקציב בכנסת.

גל הרשקוביץ נכנס לתפקיד באוגוסט 2011, לאחר שהחליף את ד"ר אודי ניסן. ב-1996-2002 היה הרשקוביץ רכז בריאות באגף ועזב כדי לשמש מנכ"ל בפועל של חברת הגיחון, חברת הביוב והמים של עיריית ירושלים, ומ-2006 שימש בתפקידים כלכליים בכירים באגד.

ההערכה באוצר היא כי מחליפו של הרשקוביץ יהיה בכיר לשעבר באגף התקציבים, בתקופה בה מנכ"לית האוצר הנוכחית, יעל אנדורן, שימשה כמשנה לראש האגף (המחצית הראשונה של העשור הקודם). בורסת השמות אתמול גרסה כי המועמד המוביל לתפקיד הוא יואל נווה, היום מנכ"ל בנק הדואר וחבר הוועדה הציבורית לבחינת נושא הסדרי החוב ("תספורות") בישראל, לשעבר סגן ראש אגף תקציבים וקודם לכן טייס בחיל האוויר.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker