מלחמת סטטוסים |

בנט עונה לחסן: המחירים בישראל יקרים בגלל אי היעילות בנמלים

יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד תקף אמש את שר הכלכלה בדף הפייסבוק שלו: "בנט אתה בלוף! במקום לבלבל את המוח תלמד מה זה נמלים, תלמד קודם דרך ארץ עוד לא התיישבת על הכיסא ואתה מכריז הכרזות. בנט אתה שר קטן"

TheMarker Online
TheMarker Online

"הציבור משלם מחירים יקרים מאוד כיום במוצרים בשל אי-יעילות של הנמלים", בתגובה לדבריו של

אמש פירסם בנט בדף הפייסבוק שלו על כוונת . בתגובה כתב לו חסן: "בנט אתה בלוף! אין לך מושג מה אתה מקשקש, אתה שר פופוליסט שמשמיע לציבור שטויות. במקום לבלבל את המוח תלמד מה זה נמלים, תלמד קודם דרך ארץ עוד לא התיישבת על הכיסא ואתה מכריז הכרזות. בנט אתה שר קטן".

היום פירסם בנט את תגובתו בדף הפייסבוק:

"חצי מהציבור בישראל משתכר פחות מ-6,600 שקל. כן. אומר זאת שוב: חצי מהאנשים במדינת ישראל מרוויחים פחות מ-6,600 שקל בחודש. מזה הם צריכים לשכור דירה, לאכול, לנוע ממקום למקום, לתת חינוך לילדים ועוד.

נפתלי בנטצילום: אלכס קולומויסקי

"איך זה קשור לועד העובדים בנמל אשדוד? כי אותו חצי מהציבור משלם מחירים יקרים מאוד כיום במוצרים בשל אי-יעילות של הנמלים. שביתות איטלקיות, עשרות אוניות שמחכות מול הנמל מבלי שמכניסים אותם. עלות כל יום המתנה היא מיליון שקל. ומי משלם את המחיר? 'אנשי ה-6,600'.

"המוצרים בישראל יקרים, אז ה-6,600 שקל קונים פחות. (זה לא רק בגלל הנמלים, אלא בגלל מונופולים, אי-יעילות של המגזר הציבורי, ומוקדי כוח שחונקים אותנו).

לכתבות נוספות באתר TheMarker

יו"ר ועד העובדים, אלון חסןצילום: אילייה מלניקוב

"התקציב הנוכחי הוא קשה והכרחי על מנת לסגור את הגירעון, כדי שעם ישראל לא יגיע לפשיטת רגל. אבל זה לא מספיק. עכשיו הממשלה חייבת להכניס ידיים ולבצע את שינויי העומק האמיתיים: - שבירת המונופולים והריכוזיות; רפורמת-אמת במגזר הציבורי; ופתיחת תחרות גם כנגד רצונם של הוועדים החזקים ביותר במשק. אחרת אנחנו חוטאים לחצי מעם ישראל, אנשי ה-6,600.

"ההחלטה על יצירת תחרות בנמלים היא הצעד הראשון בדרך ארוכה. כאשר התחרות תמומש, כל יבואן ויצואן יוכל לבחור היכן להעביר את הסחורה שלו, לפי מהירות השירות ואיכותה ולפי המחיר. מחירי מוצרים ירדו. עם ישראל ירוויח.

"אסור לנו להירתע מאיומים כוחניים של הוועדים החזקים. הם חזקים, אבל לא צודקים. לאנשי ה-6,600 אין לובי בכנסת. הם לא יכולים לשבות כי אין להם זמן להרים את הראש. הם אולי חלשים, אבל הם צודקים. בשביל זה בחרו בנו. בשביל לדאוג לאנשי ה-6,600."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker