לפיד: "ריקי כהן תאבד 299 ש' בחודש - אך קונה תעודת ביטוח"

שר האוצר בראיון לגלי צה"ל: עוד 6 חודשים לא יהיה לנו מאיפה לתת קצבת זיקנה או נכות; הקמפיין שלי דיבר על הגנת מעמד הביניים, הלכנו הפעם גם לטייקונים ולחרדים שהיו מוגנים; מה שלא נעשה 65 שנה - עשינו"

TheMarker Online
TheMarker Online

"אני מיישם את מה שהבטחתי ונמצא באוצר כדי לשמור על מעמד הביניים. ריקי כהן תאבד 299 שקל, אבל היא קנתה לעצמה תעודת ביטוח כדי שלא תמצא את עצמה בספרד וביוון. אני לא כופר בזה שזה כואב ויקר, אבל בחשבון הסופי זה הדבר הנכון", כך אמר הבוקר שר האוצר, יאיר לפיד, בראיון לתוכנית "מה בוער" בגלי צה"ל.

בתגובה לשאלה אם היה מודע טרם כניסתו לתפקיד שר האוצר לבור בתקציב אמר לפיד: "כולם ידעו שיש בעיה גדולה. עד שאתה לא יושב מול הטבלאות, אתה לא יודע עד כמה. המספרים המדויקים היו בין 40-30 מיליארד שקל. היינו צריכים לסגור אותו וזה מה שעשינו. אני לא טוען שזה קל, אבל זה מחיר שאנו משלמים כדי לא להפוך למדינה פושטת רגל. לספרד יש ממה לחיות בינתיים, אבל יש שם אבטלה של 50% בקרב הצעירים".

עוד ציין שר האוצר: "המטרה שלי היא לא שתתעורר בבוקר ותגלה שמה שחסכת עד היום שווה חצי. התנהגנו באפן אחראי, ועשינו בחירות לא פופולריות. בעוד 6 חודשים לא יהיה לנו מאיפה לתת קצבת זיקנה או נכות. הקמפיין שלי דיבר על הגנת מעמד הביניים, הלכנו הפעם גם לטייקונים ולחרדים שהיו מוגנים. מה לא נעשה 65 שנה - עשינו".

לעוד כתבות ב-TheMarker

הכירו את הישראלים שמרוויחים מיליונים מפיתוח משחקים לסלולר

ממררים את חיי העניים

לפיד הוסיף כי התייעץ עם גורמים רבים בטרם קיבל את ההכרעות: "מלבד אנשי האוצר, היתה ועדה מייעצת, אני מתייעץ גם עם שמעון פרס וסטנלי פישר. היתה תוכנית מטה מסודרת באוצר. גם היום באים כל האנשים שמכירים את התחום, ואומרים שזו התוכנית הנכונה והמדויקת".

על ביטול הזיכוי במס לסטודנטים אמר לפיד: "לא נגענו בשכר הלימוד, הייתי שמח להשאיר את הזיכוי, אבל זה בלתי אפשרי להעניק את הפטור כשיש גירעון של 35 מיליארד שקל".

עוד התייחס לפיד לטענות שהתקציב אינו מייצר צמיחה: "בהחלט יצרנו מנועי צמיחה. מה זאת ועדת הריכוזיות? מה זאת רפורמת הרכב? כל אלו ייצרו צמיחה. אנשים אומרים קיצוץ, אבל מנועי הצמיחה קיימים בתקציב".

יאיר לפידצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker