חינוך |

לפיד ופירון התחייבו - אך חובת לימודי הליב"ה הושמטה מטיוטת חוק ההסדרים

טיוטות חוק ההסדרים כללו עד לאחרונה פרק מיוחד שעסק בשלילת תקציבים ממוסדות שלא ילמדו את לימודי הליב"ה כמו מדעים, אנגלית, חשבון ועברית

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור דטל

טיוטת חוק ההסדרים המעודכנת שהועברה לאישור היועץ המשפטי לממשלה אינה מכילה את הפרק שעסק בחיוב מוסדות החינוך החרדים ב. לא ידוע אם הגרסה הסופית של החוק שתופץ לשרי הממשלה תכלול את הנושא הרגיש, ומהי הסיבה להשמטתו מהטיוטה שהוגשה ליועץ.

טיוטות חוק ההסדרים כללו עד לאחרונה פרק מיוחד שעסק בשלילת תקציבים ממוסדות שלא ילמדו את לימודי הליב"ה כמו מדעים, אנגלית, חשבון ועברית, אך בגרסה שהוגשה ליועמ"ש מופיעה התייחסות צרה בלבד לתחום החינוך, ולימודי הליב"ה לא מוזכרים כלל.

פירון במערכת הבחירות. המורים עולים על שרי החינוךצילום: ניר כפרי

הטלת חובת , לצד צמצום התקציבים המועברים לישיבות שלא יעשו זאת, היתה אחת ההבטחות המרכזיות של שר האוצר, יאיר לפיד, ושר החינוך, שי פירון, בתקופת הבחירות. פירון תומך באופן עקרוני במהלך גם כיום, וצוות במשרד צפוי לבחון את הנושא.

כוונת משרד האוצר לחייב את מוסדות החינוך החרדים עוררה התנגדות רבה בקרב מנהיגי הציבור החרדי. במקור תכנן משרד האוצר להפחית במחצית את התקציב שניתן לישיבות חרדיות שאינן מגישות את תלמידיהן לבגרות, להגדיל את התקציב למוסדות חינוך חרדים שיגדילו את היקף לימודי הליב"ה, ולהפחית ב–25% את התקציבים המועברים לרשתות בתי הספר של ש"ס ויהדות התורה.

הטיוטה כללה גם הצעה לבטל את חוק מוסדות תרבותיים ייחודיים, שמאפשר לתקצב ישיבות שלא מלמדות את לימודי הליב"ה ולא מגישות לבגרות. זאת, לצד הגדלה של מערך הפיקוח על המוסדות החרדים.

במשרד האוצר בחרו שלא להתייחס לדברים.

ליאור דטל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker