מוטי בסוק

בעקבות התערבות היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין - מקורבו של שר האוצר, הלל קוברינסקי, לא יוכל להשתתף, לפחות לא בזמן הקרוב, בישיבות התקציב הרגישות של ראשי האוצר.

בעקבות סדרת כתבות של TheMarker, שבהן נחשף כי קוברינסקי - איש עסקים ואדם פוליטי המקורב לשר האוצר, יאיר לפיד - משתתף לכאורה שלא כחוק בישיבות של ראשי האוצר, כולל ישיבות רגישות מאוד בנושא תקציב 2013–2014 וחוק ההסדרים החדש, הורה אתמול וינשטיין ליועץ המשפטי של האוצר, עו"ד יואל בריס, לאסור על המשך השתתפותו של קוברינסקי בשיחות.

הלל קוברינסקי ויאיר לפידצילום: ניר קידר אוליביה פיטוסי

בהודעה שפירסמה אתמול דוברות משרד המשפטים, בעקבות שאילתא של TheMarker, נאמר כי, "בעקבות התייעצות שנערכה בין עו"ד דינה זילבר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה לבין יואל בריס, היועץ המשפטי למשרד האוצר, ובשים לב לכך שבמועד קרוב נציב שירות המדינה אמור אף הוא להידרש לעניין, סוכם כי עד להשלמת הדיונים עם נציב שירות המדינה, מר קוברינסקי לא ישתתף בישיבות המתקיימות עם עובדי המדינה".

אתמול הטיל היועץ המשפטי לממשלה על עו"ד זילבר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, לבדוק תלונות על השתתפותו, לכאורה שלא כחוק, של קוברינסקי, בישיבות סודיות באוצר.

שלשום הגישה התנועה למען איכות השלטון תלונה ליועץ המשפטי, לאחר שקודם לכן שאלה, במכתב ששלחה לנציב שירות המדינה, משה דיין, "מדוע לא תופסק השתתפותו של קוברינסקי בישיבות התקציב עד שיוסדר מעמדו ותפקידו כדין, כנדרש על פי הנחיות היועמ"ש והתקשי"ר?"

במכתב לדיין הדגישה התנועה כי "בהנחיות היועץ המשפטי לממשלה נכתב שככלל, יש להימנע מהעסקת יועצים חיצוניים". עוד נכתב כי "הדיונים אליהם נחשף קוברינסקי בתפקידו כיועץ לשר האוצר הם מן הרגישים והחשובים ביותר - נתון המעלה תמיהה בדבר השתתפותו של מי שאינו עובד מדינה ואינו נמנה על השירות הציבורי, הן מפאת חשש ולו למראית עין לפגיעה בכללי מינהל תקין, ובפרט ניגוד עניינים, והן מפאת היותו חופשי מכללי האתיקה והמשמעת של עובד כאמור".

בעקבות קבלת התלונה מהתנועה לאיכות השלטון ומגוף נוסף, שוחח היועץ המשפטי לממשלה עם היועץ המשפטי של האוצר, עו"ד בריס, בנושא מעורבות קוברינסקי בדיוני התקציב, אך כנראה שלא קיבל תשובות מספקות. בעקבות כך הורה וינשטיין לזילבר להיכנס לעובי הקורה - ולטפל בנושא. בנוסף, הורה היועץ לאוצר להעביר אליו, תוך 48 שעות, את כל הפרוטקולים של הישיבות שבהן השתתף קוברינסקי, ואת כל הטפסים שעליהם חתם קוברינסקי עם תחילת "עבודתו" באוצר, כדי לוודא אם יש להם משמעות משפטית. בנוסף ביקש היועץ המשפטי לממשלה לדעת מי הרשה לקוברינסקי להשתתף בישיבות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker