ליאור דטל

שינוי נוסף בלוח החופשות של התלמידים: ועדה שהתכנסה היום (ב') בראשות מנכ"לית משרד החינוך קבעה כי יום החופש שהתווסף השנה לחופשת ל"ג בעומר יבוטל בשנה הבאה, והתלמידים יצאו לחופשה בת יום בחג, כמו בעבר. בנוסף, הוועדה החליטה להאריך בתמורה את חופשת שבועות ביום אחד ליום שישי - כך שיווצר "גשר" בין חופשת החג ליום שבת. פרט לכך, יתווסף יום חופש נוסף בחנוכה. כמו כן, הוועדה החליטה להתיר את לוח החופשות בספטמבר, בדומה ללוח החופשות השנה - שלושה ימי חופש נוספים יתווספו בין יום כיפור לחג הסוכות.

הוועדה מונתה על ידי שר החינוך, שי פירון, בתגובה ללחצי הורים שפנו אליו בדרישה להתאים את חופשות התלמידים לימי העבודה של המורים. בראש הוועדה, שהורכב מנציגי ועד ההורים, הרשויות המקומיות והמורים עמדה שטאובר. הוועדה החליטה על שינוי החופשות פה אחד.

שר החינוך שי פירוןצילום: תומר אפלבאום

בנוסף, הוחלט להקים ועדה חדשה שתבחן את נושא החופשות והמלצותיה ייושמו בעוד כשנתיים. לוועדה ניתן מנדט לשנות את המלצות הוועדות הקודמות שדנו בתחום, כמו הוועדה בראשות שמואל סלבין, שהחליטה על קיצור החופש הגדול ומתווה החופשות הנוכחית.

בשנת הלימודים הנוכחית התווספו חמישה ימי חופש לתלמידים בשל קיצור החופש הגדול בחמישה ימים, בהתאם להמלצות ועדת סלבין. הוועדה לא הצליחה להגיע להסכמה על קיצור החופש הגדול באופן משמעותי, בשל התנגדות ארגוני המורים.

ימי העבודה והחופשות של המורים מעוגנים בהסכם קיבוצי מול המדינה, ולפי ההסכם יש לפצות אותם בשכר על כל יום עבודה שמתווסף לשנת הילמודים. בעקבות הקיצוצים הצפויים בתקציב המדינה ובתקציב משרד החינוך בפרט, הוחלט להימנע מהחלטה כזאת בשנת הלימודים הקרובה, ועד לבחינת הנושא - בפעם השלישית בשנים האחרונות.

בדיון השתתפו היום מנכ"לית משרד החינוך, יו"ר ארגון המורים, ס. מזכ"ל הסתדרות המורים, יו"ר הנהגת הורים ארצי, יו"ר איגוד מנהלי מחלקות חינוך בשלטון מקומי, נציג הורים מעמותת התעוררות ירושלים, יו"ר ארגון גננות מחנכות, מנכ"ל שדולת הנשים בישראל, יו"ר מחוזית מועצת תלמידים, יו"ר ארגון הורים "עובדים לשינוי", סגן ארגון "הורים עובדים", רכזת פרויקט "אמא", נציגי הדרג המקצועי הבכיר במשרד החינוך.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker