התנועה לאיכות השלטון נגד השכר הכפול של עופר עיני מבנק יהב

יני מכהן כדירקטור בבנק כנציגה של ההסתדרות ובניגוד למקובל מושך את גמול הדירקטורים המסתכם בכ-150 אלף שקל לכיסו הפרטי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

התנועה לאיכות השלטון פנתה השבוע לרשות החברות הממשלתיות בבקשה לקיים בדיקה בעניין גמול הדירקטורים שיו"ר ההסתדרות עופר עיני מושך לכיסו מבנק יהב. עיני מכהן כדירקטור בבנק כנציגה של ההסתדרות. אולם, בניגוד לנוהג לפיו דירקטור שממונה מטעם גוף ציבורי מעביר את גמול הדירקטורים לגוף מטעמו הוא מונה, עיני מושך את גמול הדירקטורים המסתכם בכ-150 אלף שקל לכיסו הפרטי.

התנועה לאיכות השלטון פנתה לרשות החברות הממשלתיות מאחר ו-50% ממניות בנק יהב מוחזקות בידי החברה למפעלי כלכלה המוחזקת 50% על ידי ההסתדרות ו-50% על ידי מדינת ישראל. מטעם ההסתדרות מכהנים בבנק עופר עיני ויו"ר הסתדרות עובדי המדינה ‏(הפועלת במסגרת ההסתדרות‏), אריאל יעקבי.

דבר משיכת הגמול לכיסו של יו"ר ההסתדרות נחשף לפני כשבועיים ב-TheMarker בעקבות דיון בוועדת השכר בבנק יהב בה חברים בין היתר עופר עיני ואריאל יעקבי. וועדת השכר ביקשה להעלות לסדר היום של דירקטוריון הבנק החלטה להזמין חוות דעת משפטיות שיחייבו את כלל הדירקטורים בבנק יהב למשוך את גמול הדירקטורים בבנק לכיסם כך שהתנהלותם של עיני ויעקבי לא תחשב לחריגה.

ל-TheMarker נודע כי דירקטוריון בנק יהב החליט לא להזמין חוות דעת שכזו והנושא ירד לעת עתה מסדר היום.

בפנייה של התנועה לאיכות השלטון לעופר עיני ולאריאל יעקבי נכתב כי "התנועה רואה בהסתדרות העובדים גוף חשוב התורם לחיזוק החברה הישראלית. לפי דבריו של עופר עיני בפתחו של אתר הסתדרות העובדים, ארגון זה חרט על דגלו את קידום ערך השוויון והסולידאריות, ואף רואה עצמו כתורם לתיקון דרכה ושיפור דמותה המוסרית של מדינת ישראל. בראייה זו, מדובר בארגון אשר צריך לעשות ככל שביכולתו לתמוך במעמד העובדים ולשים לנגד עיניו אך ורק את טובתם ושמירה על זכויותיהם.

"בכיריו צריכים להוות סמל ומופת לכל עובד ונושא משרה. התנועה תוהה האם הנוהג המתואר לעיל משקף את ערכי הסתדרות העובדים. לא בכדי הנוהג המקובל בישראל הוא העברת גמול השכר של דירקטור בחברת בת לידי חברת האם. הגישה הרווחת היא שאין זה ראוי שדירקטור בחברה בת, אשר מונה מטעם חברת האם, יכניס לכיסו "שכר כפול" בשל כהונתו בשתי החברות. זאת משום שתפקיד ניהול ופיקוח בחברת האם כולל בתוכו כחלק אינהרנטי ניהול ופיקוח על חברת הבת".

עיני סירב אתמול להתייחס לנושא בטענה כי הוא עסוק בימים אלו בעניין השביתה בנתב"ג בעקבות החלטת הממשלה לחתום על הסכם השמיים הפתוחים. בתנועה לאיכות השלטון דורשים מרשות החברות הממשלתיות לקיים בדיקה בעניין וכן קוראת התנועה לרשות החברות הממשלתיות למנות נציג מטעמה בדירקטוריון בנק יהב.

עופר עיני

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker