אלפרד אקירוב: יחימוביץ' מסיתה נגד הבנקים

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ': "אקירוב הוא סמל לחוסר קשר למציאות של 99% מאזרחי מדינת ישראל"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה) מסיתה נגד הבנקים (בכך שקראה לציבור להוציא חסכונותיו מבנק לאומי), כך אמר אמש איש העסקים אלפרד אקירוב לדנה וייס בתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2. אקירוב מחזיק 4.5% ממניות בנק לאומי באמצעות חברת אלרוב.

בהמשך דבריו אמר אקירוב כי "ישנה הסתה גם נגד עידן עופר. יחימוביץ' אומרת שכימיקלים לישראל משלמת 4% תמלוגים. שלי יודעת שזה 10%. היא מובילה את ההסתה. בשביל לזכות במנהיגות. למה היא לא הלכה לתפקיד שרת האוצר?

אלפרד אקירובצילום: תומר אפלבאום

במהלך דבריו אמר אקירוב כי "מנהלי בנקים לא מחלקים כסף לחברים. יש להם חובת נאמנות לחברה ויש את חוק החברות. חברי כנסת יש להם חובת נאמנות למדינה".

בהתייחסו להסדר החוב שהסתמן בין בנק לאומי לדנקנר אמר כי "לא היה הסכם, אלא, מתווה להסכם עם תנאים מתלים. דנקנר חייב להגיע להסדר עם כל הבנקים שלהם חבה החברה 1 מיליארד שקל, עם בעלי אגרות חוב- 1.6 מיליארד שקל, ועם המשקיע שיכניס כסף לחברה. בלא משקיע אי אפשר להגיע להסכמים הללו".

לדבריו, "רקפת רוסק עמינח לא נסוגה מההסדר (עם דנקנר), אלא, היא לא מאמינה שההסכם יכול לצאת לפועל עם כל המורכבות ומה שקרה. דנקנר אומר שהוא כן יגיע להסדר אני מאחל לו הצלחה. מה יקרה אם לא ישיג את המשקיע? 5 מיליארד שקל ילכו לטימיון".

"רוסק עמינח לא נכנעה ללחץ הציבור. היא אמרה שלא רואה שהתנאים המתלים יתקיימו. נוחי אומר שהוא א עם כסף. אני אלחם בשבילו שיגיעו להסדר". עוד אמר כי "לא צריך לוותר לכל אחד.צריך לקחת את הכל אבל בהסדר ובהבנה".

יחימוביץ' אמרה בתגובה כי "אקירוב הוא סמל לחוסר קשר למציאות של 99% מאזרחי מדינת ישראל. ברור שהגנתו על הבנקים מקורה בהגנה על מיעוט שיונק את רווחיו הבלתי נתפסים מעבודתם הקשה של מי שמוגדרים מעמד הביניים והעניים".

"אמשיך לייצג את הציבור שהשבוע השמיע באופן ברור, צלול ונבון את קולו ואמר לא עוד לחלוקת מתנות בתוך חוג מצומצם שאקירוב הוא אחד מחבריו. ראוי לציין בהקשר זה שאקירוב וחבריו אינם נמנים עם 'הסקטור העסקי'. הסקטור העסקי האמיתי הוא חמש מאות אלף בעלי עסקים ומפעלים קטנים ובינוניים שנחנקים בשל מצוקת אשראי, אינם זוכים למתנות המופקרות שרק קומץ יחידי סגולה זוכים להן, ומהווים חוט השדרה העסקי האמיתי של המשק", אמרה יחימוביץ'.

שלי יחימוביץ' בכנסת, שלשוםצילום: מיכל פתאל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker