לפיד ונתניהו סיכמו: הסיוע לניצולי שואה יגדל ב-400 מיליון שקל ב-4 שנים הקרובות

לפני כשבועיים הודיע לפיד על העברה מיידית של 50 מיליון שקל לתקציב הקרן לרווחת נפגעי השואה בישראל, להחזרת שעות הסיעוד לניצולים שנלקחו מהם בשל בעיות תקציביות

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

שר האוצר, יאיר לפיד, וראש הממשלה, בנימין נתניהו, סיכמו כי תקציבי הסיוע של המדינה לניצולי שואה יגדלו בשנים 2017-2013 ב-100 מיליון שקל בשנה ובסך הכל ב-400 מיליון שקל.

בישיבת הממשלה היום, ערב יום השואה, דיווח לפיד לשרים על תוכנית רב-שנתית לתמיכה בניצולי השואה שנבנתה יחד עם ראש הממשלה נתניהו. במסגרת התוכנית, יועברו בשנים 2017-2013, מדי שנה, 100 מיליון שקל לטובת ניצולי השואה.

הפגנה של ניצולי שואה בת"א, דצמבר 2012צילום: ניר כפרי

לפני כשבועיים הודיע לפיד על העברה מיידית של 50 מיליון שקל לתקציב הקרן לרווחת נפגעי השואה בישראל, להחזרת שעות הסיעוד לניצולים שנלקחו מהם בשל בעיות תקציביות. לפיד אמר בממשלה היום כי, "על קיר מוזיאון השואה בוושינגטון חקוקים שלושת הדברים שאמר ניצול השואה ויקטור פרנקל: 'אל תהיה קורבן, אל תהיה שותף לפשע, ולעולם אל תעמוד מן הצד'. אנחנו לא מתכוונים לעמוד מן הצד".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר היום בישיבת הממשלה כי "בימים האחרונים היינו עדים למקרים מזעזעים של תקיפת קשישים, ביניהם ניצולי השואה. אנחנו לא נסבול זאת. אנחנו נפעיל את כל משקלה של ממשלת ישראל כדי למנוע את מעשי הפשיעה האלה וכדי להעניש בחומרה את הפורעים. אנחנו נשמע היום סקירה של השר לביטחון פנים על הצעדים שנוקטת המשטרה כדי למנוע הישנות מקרים אלה. יש לנו מחויבות עמוקה לקשישים בכולל ולניצולי השואה בפרט. אנחנו מחויבים קודם כל לרווחתם. גם לבטחונם וגם לרווחתם.

"הממשלה תאשר היום הצעה שסוכמה ביני ובין שר האוצר להוסיף 50 מיליון שקל לקרן סיעוד לקשישים הללו ולניצולי השואה וביקשתי להוסיף גם 15 מיליון שקל לתרופות כדי להקל עליהם. האנשים האלה שרדו את תופת השואה. הם השתתפו במערכות ישראל. הם העדות לתקומה שלנו והמחויבות שלנו להם היא כזו שנעשה כול מה שנדרש. אנחנו נותנים היום ונוסיף ככול שיידרש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker