האוצר משיק אתר עבור ניצולי השואה

האתר יספק מידע רלבנטי, בשפה נגישה, על כל הזכויות והשירותים המוקנים לניצולי השואה ומידע כללי רב בתחומי בריאות וזקנה

מוטי בסוק

הרשות לזכויות ניצולי השואה במשרד האוצר, בשיתוף מיזם "כל-זכות", משיקים אתר מידע ייעודי שירכז את כל הזכויות המגיעות לניצולים

האתר ישרת את 180,000 ניצולי השואה החיים בישראל כמו גם את בני משפחותיהם וארגוני סיוע שונים. האתר יספק מידע רלבנטי, בשפה נגישה, על כל הזכויות והשירותים המוקנים לניצולי השואה ומידע כללי רב בתחומי בריאות וזקנה.

אתר המידע החדש הוא חלק מהחלטת הרשות להקים מרכז מידע לאומי לזכויות ניצולי השואה, כמו גם תוצר של דיוני השולחן העגול הלאומי למיצוי זכויות ניצולי השואה שהוקם ומובל אף הוא על ידי הרשות. כחלק ממרכז המידע, נדרש תיעוד מלא של זכויות והטבות הניתנות על ידי עשרות ארגונים ציבוריים ואזרחיים. האתר החדש מכיל בתוכו מידע מארגונים אלה.

"כל זכות" הוא מלכ"ר שהקים פלטפורמה חדשנית להנגשת מידע לציבור בנוגע לזכויות ושירותים. ב"כל זכות" שותפים מעל 100 ארגונים כולל משרדי ממשלה כרווחה, בריאות, משפטים וגופי ממשלה כביטוח לאומי, ועוד. באתר משתמשים מדי חודש מעל 125,000 גולשים בהם גם גורמי מקצוע.

מהלך זה מצטרף להחלטתו של שר האוצר, יאיר לפיד, להגדיל את תקציב הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל לשנת 2013 בסך 50 מליון שקל. סכום זה מיועד לתוספת שעות סיעוד לניצולי השואה.

כתובת אתר המידע החדש
http://www.kolzchut.org.il

הפגנה של ניצולי שואה מול קריית הממשלה בת"אצילום: ניר כפרי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום