לפיד הגדיל התקציב לניצולי שואה ב-50 מיליון שקל - הקיצוץ בשעות סיעוד הוקפא

הכסף יינתן עבור תוספת שעות סיעוד לניצולי השואה, בהתאם לסיכומים שהושגו במסגרת ההסכם הקואליציוניים של יש עתיד בכניסתה לממשלה

מוטי בסוק

שר האוצר יאיר לפיד הורה הבוקר על העברה מיידית של 50 מיליון שקל לטובת ניצולי השואה. במכתב שהועבר למנכ"ל הקרן לרווחת לנפגעי השואה בישראל, רוני קלינסקי, עידכן שר האוצר כי הינחה את הגורמים המקצועיים במשרד האוצר להגדיל את תקציב הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל ל-2013 בסך 50 מיליון שקל.

תקציב הקרן - המתוקצבת על ידי המדינה, ועידת התביעות וארגונים נוספים - יגדל בשלב זה ב-50 מיליון שקל לתוספת שעות סיעוד לניצולי השואה, בהתאם לסיכומים שהושגו במסגרת ההסכם הקואליציוניים של יש עתיד בכניסתה לממשלה.

בעקבות החלטת שר האוצר, החליטה הנהלת הקרן לרווחה לנפגעי השואה להקפיא לאלתר את הקיצוץ בשעות סיעוד ל-6,000 ניצולי שואה. רוני קלינסקי, מנכ"ל הקרן, בירך את לפיד "על החלטה שלטונית ראשונה כשר אוצר המפגינה מחויבות עמוקה לאוכלוסיית ניצולי השואה בישראל. הקרן מקווה שהחלטה זו מסמנת מדיניות חדשה שתונהג באוצר של רגישות והבנה לצרכיהם ההולכים וגדלים של ניצולי השואה ותתקן את המדיניות הבעייתית שהונהגה עד כה. החלטה כזאת ערב חג הפסח, שתאפשר ל-6,000 ניצולי שואה סיעודיים לעבור את החג כראוי, הינה המתנה הטובה ביותר שיכלו לבקש לחג".

הנהלת הקרן קיבלה את פניית שר האוצר ותחזיר עוד היום את 3 שעות הסיעוד שקוצצו לניצולי שואה המקבלים גימלת נכות של 150% ומחזיקים עובד ישראלי. ההודעה על ביטול הקיצוץ נשלחה היום גם לחברות הסיעוד.

בהודעה שפירסמה הקרן נאמר כי, "מפלגת 'יש עתיד' ניהלה משא ומתן קואליציוני חברתי חשוב במסגרתו נכללה במסגרת ההסכמים הקואליציוניים התחייבות להגדלת סל השירותים לניצולי השואה ב-110 מיליון שקל בשנת 2013, וכן הגדלה נוספת של הצרכים בחמש השנים הבאות. בתוך כך, יינתן מענה של 100 מיליון שקל לצרכים התקציביים של הקרן לרווחה לניצולי השואה לשנת 2013, מתוכם 50 מיליון שקל מיועדים לשעות סיעוד לניצולי שואה.

"הקרן מודה למפלגת יש עתיד ולעומד בראשה, ח"כ יאיר לפיד, וכן לשדולה הפרלמנטרית לניצולי שואה בראשות ח"כ אלעזר שטרן (התנועה), ח"כ יפעת קריב (יש עתיד), וח"כ דב חנין (חד"ש) על מחויבותם ל-200 אלף ניצולי השואה החיים בישראל. הקרן מברכת על הגדלת התקציבים לאוכלוסיית ניצולי השואה. הקרן מודה לכל חברות ועמותות הסיעוד על שיתוף הפעולה בטיפול המסור בניצולים".

גם דורון רז, יו"ר ארגון נותני שירותי הסיעוד בישראל, בירך על החלטת השר לפיד: "כארגון המטפל בכ-150 אלף קשישים זכאי חוק הסיעוד, מתוכם עשרות אלפי ניצולי שואה, אנו מברכים את שר האוצר על שהבין את חשיבות הטיפול בניצולי השואה, הכניס את הנושא להסכם הקואליציוני והעביר הבוקר את הכסף לקרן. אנחנו מקווים כי הרוח החדשה הנושבת בכנסת ובממשלה תביא רווחה לכלל אוכלוסיית הקשישים הסיעודיים במדינה".

צילום: אלכס ליבק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker