יום האשה הבינ"ל |

המוסדות הכי לא שוויוניים: צה"ל ובתי הדין הרבניים

סקר שערך מכון ברנדמן בע"מ עבור ארגון יד לאישה, שפועל למען מסורבות גט, לקראת יום האישה הבינלאומי, מעלה כי גם בעיני 63% מהציבור הדתי/חרדי בתי הדין הרבניים הם מקום לא שוויוני

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלי חרותי-סובר

בתי הדין הרבניים והצבא הם המוסדות בהם קיים חוסר שוויון מגדרי המובהק ביותר בישראל, כך עולה מסקר מיוחד שערך מכון ברנדמן בע"מ עבור ארגון יד לאישה, שפועל למען מסורבות גט, לקראת יום האישה הבינלאומי שיתקיים מחר (ו').

80% מהציבור מאמינים כי בבתי הדין הרבניים קיים חוסר שוויון מגדרי. גם בעיני 63% מהציבור הדתי/חרדי בתי הדין הרבניים נחשבים כמקום לא שוויוני. יתרה מכך, בקרב הציבור הדתי/חרדי, 10% (אחד מכל עשרה) סבורים כי הוא אינו רלוונטי במתכונתו הנוכחית.

צילום: מוטי קמחי

כמו כן, 81% מכלל הציבור מאמינים שבתי הדין הרבניים אינם פוסקים באופן שוויוני לטובת
שני המינים. 67% סבורים כי הם פוסקים לטובת הגברים, לעומת 6% שסבורים כי הם פוסקים לטובת הנשים. 51% מהציבור מאמינים כי בתי הדין לא משתדלים מספיק כדי לעזור לנשים עגונות ומסורבות גט, לעומת רק 35% מהציבור הסבורים שכן.

באשר למוסדות אחרים: 49% מהציבור מאמינים כי בצבא קיים חוסר שוויון מגדרי; 26% מהציבור מאמינים כי במשטרת התנועה קיים חוסר שוויון מגדרי; 22% מהציבור מאמינים כי בבתי המשפט קיים חוסר שוויון מגדרי; 21% מהציבור מאמינים כי בלשכת התעסוקה קיים חוסר שוויון מגדרי.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker