סדנה לח"כים של העבודה: כך תיאבקו נגד גזירות התקציב

במסגרת הסדנה הכירו המשתתפים את תהליך בניית התקציב החל מגיבושו במשרד האוצר ואישורו

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
צבי זרחיה

סיעת העבודה בכנסת ערכה היום ואתמול ימי עיון והכשרה פנימי מקצועי ויסודי בנושא תקציב המדינה וחוק ההסדרים: רוב הח"כים החדשים השתתפו בעצמם, לצד עוזריהם, ביום העיון: מירב מיכאלי, חיליק בר עמר בר לב, סתיו שפיר , מיקי רוזנטל, מיכל בירן, ומשה מזרחי וכן הח"כ הותיק נחמן שי.

הכלכלן פרופ' יוסי זעירא הרצה על הקשר בין צמיחה לתקציב המדינה. "ההחלטה על גודלו של תקציב המדינה היא החלטה פוליטית והיא מונעת מהשקפת עולם. זו לא החלטה כלכלית מקצועית", אמר פרופ' זעירא.

שלי יחימוביץ' בוועידת מפלגת העבודהצילום: תומר אפלבאום

הכלכלן עמית בן צור, לשעבר יועץ למנכ"ל משרד הבריאות והעוזר הפרלמנטרי של שלי יחימוביץ' ברוב שנותיה כח"כית בועדת הכספים - העביר סדנה על תהליך עיצובו ובנייתו של תקציב המדינה וחוק ההסדרים הנלווה אליו בממשלה ובכנסת. בן צור לימד את הכלים הפרלמנטריים והציבוריים במאבק לשינוי המדיניות הכלכלית של ישראל במסגרת הדיונים על תקציב המדינה בכנסת.

במסגרת הסדנה הכירו המשתתפים את תהליך בניית התקציב החל מגיבושו במשרד האוצר ואישורו על-ידי הממשלה, דרך הדיונים עליו בועדות הכנסת ועד אישורו הסופי במליאה.
הלימוד נעשה באמצעות ניתוח דוגמאות אמיתיות מחוקי הסדרים וחוקי תקציב מהשנים האחרונות. ההתמקדות הייתה ביכולת של חבר כנסת וסיעה לשנות, לבטל ולהוסיף סעיפים משמעותיים במסגרת הדיונים בועדות הכנסת.

הכינוס שהתקיים הבוקר הוא חלק משני ימי עיון מרוכזים של סיעת העבודה. אתמול למדו העוזרים על עבודת הכנסת בכללותה ועל תהליכי החקיקה ונפגשו עם יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', ראש הסיעה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג ומנהלת הסיעה, זהבית אילני. מטרת ההכשרה הייתה ללמוד את עיקרי העבודה הפרלמנטרית, ולייצר גיבוש חברתי, תיאום ושיתוף פעולה מלא בין העוזרים הפרלמנטריים של חברי הכנסת לקראת עבודה משותפת בהובלת האופוזיציה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker