שמחון לוועדת הכספים: לקדם היטל היצף על יבוא סוליות גומי מדרא"פ

ההחלטה על ההיטל התקבלה בספטמבר על ידי שמחון ואושרה באוקטובר על ידי שר האוצר יובל שטייניץ; ועדת הכספים החליטה לדחות את הדיון, במטרה לגרום לצדדים להגיע להסכם

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

למרות פגרת הכנסת, פנה באחרונה שר התמ"ת שלום שמחון ליו"ר ועדת הכספים משה גפני ולמזכיר הממשלה צבי האוזר, בבקשה להעלות לדיון נוסף את המלצתו להטיל היטל היצף על יבוא סוליות גומי מדרום אפריקה.

ההחלטה על ההיטל התקבלה בספטמבר על ידי שמחון ואושרה באוקטובר על ידי שר האוצר יובל שטייניץ. ועדת הכספים דנה בנושא, אבל החליטה לדחות את הדיון בשבועיים עד חודש, במטרה לגרום לצדדים להגיע להסכם באופן שהצו שבנדון יתייתר.

שלום שמחוןצילום: אמיל סלמן

"בקשתי להעלות את הצו לדיון נוסף נובעת מהעובדה כי חלפו כמעט חודשיים ועדיין לא גובשה הסכמה בין הצדדים", כתב שמחון לגפני ולהאוזר. "אישור הצו תואם את הקווים המנחים בעניין קבלת החלטות על ידי הממשלה והשרים בתקופת ממשלת מעבר, שכן מדובר בדיון המשך שבסופו עתיד להסתיים תהליך ארוך שכלל חקירה שנמשכה למעלה משנה וקיימת נחיצות לקיים דיון בנושא בהקדם לאור אילוצים המתחייבים הקיימים בהליך.

"מדובר בדיון שמתעכב וחורג מלוח הזמנים הקבוע בחוק, תוך שעמידה בלוחות הזמנים היא חשובה ביותר וזאת היות שלוחות הזמנים נשאבו בעיקר ממחויבותה הבינלאומיות של מדינת ישראל כפי שבאות לידי ביטוי בהסכמי ארגון הסחר העולמי".

היטלי היצף נועדו להגן על תעשייה מקומית מפני יבוא המתבצע במחירים הנמוכים ממחיר המכירה של אותו מוצר בארץ היצור. חוק היטלי סחר שנוי במחלוקת, מכיוון שהוא אינו משקלל היבטי תחרות במשק ועלול לספק הגנה על מונופול ולשמר מחירים גבוהים יחסית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker