בחירות 2013 |

נתניהו מבטיח: "לא אעלה מסים - זו לא נטייתי הטבעית"

"כרגע לא רואה שנצטרך להעלות מסים כי הבאנו את זה בחשבון, ואולי תקבולי הגז יהיו גבוהים יותר", אמר ראש הממשלה בראיון לערוץ 2; נתניהו סירב לומר אילו קיצוצים יבצע בתקציב ב-2013 ■ יחימוביץ': "שקר אחד גדול"

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

"אני כרגע לא רואה שנצטרך להעלות מסים כי הבאנו את זה בחשבון, ואולי תקבולי הגז יהיו גבוהים יותר" - כך אמר הערב (ב') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בראיון לערוץ 2.

נתניהוצילום: דניאל בר און

נתניהו הדגיש כמה פעמים בראיון, בתשובה לשאלות חוזרות ונשנות, כי אינו מתכוון ואינו מעוניין להעלות מסים, אחרי שהממשלה בראשותו העלתה מסים בקיץ 2012 (ב-14.4 מיליארד שקל ל-2013), לדבריו משום שזו "אינה הנטייה הטבעית שלי".

ראש הממשלה סירב לומר, בהתייחסו לאפשרות שירכיב את הממשלה הבאה, אילו קיצוצים יבצע בתקציב ב-2013, באיזה סעיפים ובאיזה היקף. לדבריו, הממשלה הבאה תצטרך להחליט באיזה נושאים התקציבים יגדלו יותר ובאיזה פחות, אולם לא תצטרך להחליט על קיצוצים. הוא חזר והדגיש את הישגי ממשלתו בשנות כהונתו, כמו חוק חינוך חובה מגיל 3, אבטלה נמוכה, העלאת שכר המינימום והעלאת השכר לעובדי קבלן.

אתמול התראיין לערוץ שר האוצר, יובל שטייניץ, שאמר, גם הוא, כי "אני חושב שלא יהיו העלאות מסים אחרי הבחירות - כבר ביצענו אותן". שטייניץ הוסיף כי "ידענו מראש שהגירעון יהיה גדול וייצרנו צעדים שיפחיתו אותו ב-2013. אנחנו בין המדינות הבודדות שהקטינו את החוב הלאומי בשלוש השנים האחרונות".

יחימוביץ': "להטוטי מילים, פלפולי שפתיים ותנועות ידיים"

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', הגיבה לראיון של נתניהו ואמר כי "הובהר באופן סופי - ביום שאחרי הבחירות, אם נתניהו ירכיב את הממשלה, הוא יקצץ את מעמד הביניים והעניים, וכל שותפיו שזוחלים לממשלתו כבר עכשיו, יחתמו במו ידיהם על הקיצוצים הללו. להטוטי מילים, פלפולי שפתיים ותנועות ידיים - ושקר אחד גדול".

עוד אמרה יחימוביץ' כי "מי שחושב עדיין שהוא מר כלכלה, יצר גרעון מופקר של 39 מיליארד שקל שלא היה כמותו ומודה הערב שכל הציבור יצטרך לשלם על הגרעון שהוא אחראי לו, ביום שאחרי הבחירות, ויטיל על כל משפחה חוב של 18,000 שקל.

"נתניהו מהמר על עתידנו. אני קוראת לכל מפלגות המרכז להפסיק את הזחילה אל ממשלת נתניהו, ולהעמיד אלטרנטיבה חזקה מולו. רק מפלגת העבודה בראשותי מעמידה חלופה לממשלתו הקיצונית של נתניהו - ואנו קוראים לציבור להתעורר ולעצור את הגיהינום החברתי שנתניהו כבר מודה בו".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker